Ripple CEO: “Küresel Ekonomi Belirsiz Sularda Yüzüyor”

İlayda Peker

Ortaya çıkan haberlere göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, koronavirüs salgını ve bunun küresel ekonomi üzerindeki etkisi hakkında ilk açıklamasını yaptı. San Francisco ödeme start-up’nın yöneticisi, şu anda bir numaralı odağının ekibinin sağlığı üzerinde olduğunu dile getirdi.

“Önceliğimiz Sağlık”

Öte yandan Amerika’nın en çok etkilenen bölgelerinden birinde faaliyet gösteren Ripple, personelinden evden çalışmalarını ve irtibatta kalmak için video konferanslarını kullanmalarını talep etti.

Garlinghouse konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Birçok işletme gibi Ripple’ın en yüksek önceliği Ripple ekibinin sağlığı. COVID-19 son birkaç ay içinde yayıldıkça global ekibimiz müşterilerimizi desteklemeye devam ederken bir yandan da güvende kalma çabasıyla uzaktan çalışmaya geçtik.

Bunun yanı sıra virüsün ekonomik etkilerine gelince Garlinghouse piyasaların eninde sonunda geri dönmesini bekliyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Küresel ekonomimiz bilinmez sularda ilerliyor. Ancak tarihten öğrendiğime göre: Piyasalar son derece dayanıklı.

Bunlarla beraber Ripple, kripto para piyasasındaki dalgalanmayı doğrudan hissediyor. Şirket, tüm XRP’nin yarısından fazlasını elinde bulunduruyor ve küresel ekonomik gerilemenin ardından varlıklarının değerinin 10 milyar dolardan fazla düştüğünü izledi. Ancak şu anda son toparlanma ile beraber XRP de artış yönlü bir eğilim sergiliyor ve piyasa hacmi bakımından 3. sırada yer alan varlık %15’in üzerinde bir artışla ilerliyor…

Kaynak: Dailyhodl


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dünya Koronavirüs İle Japonya Merkez Bankası Dijital Para Birimi İle Meşgul

Sonraki Haber

Fiyat Artışı İle Büyük Transfer İşlemleri Hız Kazandı

İlgili Haberler