Ripple, Blockchain Altyapı Firması Fortress Trust’ı Bünyesine Kattı

Bitcoin Haber

Kripto ödeme firması Ripple, blockchain altyapı firması Fortress Trust’ı satın alarak bünyesine yeni şirketler eklemeye devam ediyor. Bu satın alma, Mayıs ayında İsviçreli saklama şirketi Metaco’yu satın almak için 250 milyon dolar harcayan ve aynı zamanda kripto borsası Bitstamp’tan bir hisse satın alan Ripple’ın yoğun bir anlaşma yapma sürecinin ardından geldi.

Ripple’ın düzenleyici lisans portföyünü genişletmek üzere olduğu tahmin edilen bu anlaşma, Nevada Trust Lisansına sahip Fortress Blockchain Technologies’in bir yan kuruluşu olan Fortress Trust tarafından kurumsal kripto müşterilerine altyapı hizmetleri sunulmasıyla gerçekleştirildi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fortress Blockchain Technologies’in ilk yatırımcılarından biri olarak ekibin, vizyonunun ve teknolojisini tanıma şansı bulduklarını belirtti.

Ripple, 2022 yılında Ayon Capital’ın liderlik ettiği 22,5 milyon dolarlık tohum turunun bir parçası olarak Fortress’in ana şirketinde azınlık yatırımcısı oldu. Şartları açıklanmayan bu anlaşmanın ardından Ripple, Fortress’e ve artık Ripple’ın ödeme teknolojisini kullanacak olan FortressPay hizmetlerine yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Anlaşmanın düzenleyici onaylara ve durum tespitine tabi olduğu belirtildi. Haberin detayları hala gelmekte olduğu belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Piyasasında Volatilitenin Etkileri ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Düşüş Eğiliminde: Bitcoin ve Altcoinlerde Yüksek Değer Kayıpları

İlgili Haberler