Ripple Artık 55’in Üzerinde Ülkede Kullanılıyor: XRP Nasıl Tepki Verecek?

İlayda Peker

XRPL Monitor botunun paylaştığı verilere göre, San Francisco merkezli teknoloji devi Ripple, cüzdanları arasında yaklaşık 100 milyon XRP aktararak ve paranın bir kısmını Avrupa’daki ODL koridoruna göndererek birkaç büyük işlem gerçekleştirdi.

100 Milyon XRP’lik İşlem

XRPL Monitor, toplamda 100 milyon XRP’lik çok büyük XRP transferlerinin gerçekleştiği bilgisini paylaştı. Bu yaklaşık olarak 25.493.410 dolara tekabul ediyor.  Yapılan açıklamalara göre işlemlerin çoğu şirketin “Ripple” ve “RL18-VN” adlı cüzdanları arasında yapıldı. Topluluktaki bazı kişiler “RL18-VN”  cüzdanının ekstra bir Ripple emanet cüzdanı olduğunu düşünüyor.

Bunların yanında Ripple cüzdanından Bitstamp borsasına on milyon XRP gönderildi. Lüksemburg’da bulunan Bitstamp Avrupa’da Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) koridorunu çalıştırıyor. On milyon XRP şu anda yaklaşık olarak 2.548.743 dolar değerinde ve elde edilen verilere göre Bitstamp da cüzdanları arasında 28 milyon XRP gönderimi yaptı.

RippleNet Büyüyor

Ripple‘ın web sitesinde yapılan açıklamalara göre, şu anda RippleNet ve ODL 95’ten fazla geleneksel para birimini destekliyor ve 55’ten fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre ODL, Avustralya’nın tüm topraklarında, Batı Avrupa ve İskandinavya’da, ABD’de (Alaska dahil) ve güneyindeki Meksika ve Latin Amerika ülkelerinde mevcut durumda.

Buna ek olarak RippleNet’e Hindistan, Bangladeş ve neredeyse tüm Çin’den erişilebiliyor. Ayrıca RippleNet, Afrika kıtasının bazı bölgelerinde de mevcut durumda bulunuyor. Ancak Rusya dahil Doğu Avrupa’da şu ana kadar ne RippleNet ve ODL erişimi bulunmuyor.

Ripple yatırımcıları ise bu gelişmelerin artık fiyata etki etmesini bekliyor. Yaklaşık olarak 2 buçuk yıldır beklenen fiyat performansını sergileyemeyen XRP’nin eğer tüm kripto para piyasasında ralli başlarsa artışa geçebileceği düşünülüyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Artarken Bu Gösterge Neden Düşüyor?

Sonraki Haber

Japonya, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin Bu Adımı Atmalı

İlgili Haberler