Ripple Amerika’nın En Büyük İkinci Fintech Firması Oldu!

İlayda Peker
Ripple Amerika'nın ikincisi oldu...

Blockchain temelli ödeme şirketi Ripple, fintech alanındaki en değerli şirketlerin son listesinde kendine yeni bir yer edindi.

Ripple 2 Numara

San Francisco merkezli ödeme şirketi, Aralık ayında C Serisi finansman turunda 200 milyon dolar toplamasının ardından değerini 10 milyar dolara çıkarmış oldu. Forbes’un haberine göre bu durum Amerika 2020’deki en büyük 10 fintech şirketi sıralamasında Ripple’ı, 35 milyar dolar değerindeki ödeme işleme devi Stripe‘ın hemen arkasına ve 8.1 milyar dolar değerinde olan kripto para borsası Coinbase‘in hemen arkasına yerleştirmiş oldu. Bununla beraber ilk ondaki diğer şirketleri; Robinhood, Chime, Plaid, SoFi, Credit Karma, Opendoor ve Root oluşturuyor.

Bununla beraber Ripple’ın değerlemesi kısmen, piyasa değeri itibariyle üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin toplam arzının yarısından fazlasına ev sahipliği yapmasından kaynaklanıyor. Geçen yıl şirket 500.000.000 XRP sattı ve Forbes’a göre, elde edilen gelirler Blockchain ve kripto para birimi girişimlerine yatırım yapmak için kullanıldı. Temmuz 2019’da da Ripple’ın bağış toplama kolu Xpring aracılığıyla toplam yatırımlarda yarım milyar dolara ulaşıldığı açıklandı.

Yapılan açıklamalara göre Ripple’ın bir yıl boyunca yaptığı satışlar şu şekilde:

Q1: 169.42 milyon dolar

Q2: 251.51 milyon dolar

Q3: 66.24 milyon dolar

Q4: 13.08 milyon dolar

Öte yandan Ripple’ın bağış toplama ve geliştirme kolu Xpring’in; Kava Labs, Dharma Protocol, Raised in Space Enterprises, Robot Ventures ve SendFriend gibi kripto tabanlı girişimlere yatırım yaptığı biliniyor.

Kaynak: DailyhodlTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Ethereum ağı gelişiyor

Ethereum Ağı Çok iyi İlerliyor, Fiyat Artıyor

Sonraki Haber

Max Keiser Bitcoin Hedefini Yükseltti: 400.000 Dolar

İlgili Haberler