Ripple 2020’de Brezilya’da Daha Aktif Olacak

Ripple 2020’de Brezilya’da Daha Aktif Olacak

Son zamanlarda 10 milyar dolarlık bir değerleme gerçekleştiren Blockchain ödeme şirketi Ripple, önümüzdeki yıl Brezilyalı bankalarla daha fazla ortaklık gerçekleştirmeyi planlıyor. Ripple Güney Amerika genel müdürü Luiz Antonio Sacco’nun Reuters Brasil’e yaptığı açıklamalara göre şirketin mevcut hedefi, havale işlemlerini daha verimli hale getirmek için ülkedeki bankalar ve düzenleyicilerle koordineli olarak hareket etmek.

Ripple ve Brezilya

Ripple, bu yılın başlarında Brezilya’da faaliyete geçti ve şimdiden Santander, Bradesco, Rendimento ve ülkedeki diğer bankalarla ortaklıkları var. Sacco yaptığı açıklamalarda, “Uluslararası bankacılık dahil finansal işlemleri kolaylaştırmak için Brezilya bankacılık mevzuatında gerçekleşen art arda ilerlemelerle buradaki fırsatlar önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde artacaktır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre, Brezilya’daki sınır ötesi ödemeler şu anda çok pahalı gerçekleşiyor ve bazen bir haftayı bulabilen SWIFT ile işlemler yönetiliyor. Ayrıca Sacco’nun açıklamalarına göre Ripple üzerinden yapılan transferler, bankalar tarafından tahsil edilen tutarı yaklaşık olarak %90 oranında azaltıyor.

Ripple’ın Gelecek Beklentileri

Bahsi geçen haber Ripple’ın bu ayın başlarında 200 milyon dolarlık C serisi fonlama turunu izliyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse o dönemde yaptığı açıklamalarda, firmanın müşteri tabanının % 30-40 oranında büyümesini ve işlem hacminin 2020’de %600’ün üzerine çıkmasını beklediğini ifade etti.

Bunun yanında Ripple’in küresel ödeme ağı RippleNet üzerinde şu anda 300’den fazla müşterisi var. Bu 300 müşterinin 20’den fazlası ise şu anda firmanın XRP’den yararlanan Talep Üzerine Likidite çözümünü kullanıyor.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.