Reltime PoA Protokolü ve Merkezsiz Bankacılık Hizmeti 2022’nin 2. Çeyreğinde Hazır

İlayda Peker

Reltime’ın Proof of Authority Blockchain ve merkezi olmayan bankacılık ekosistemi 2022’nin 2. çeyreğinde piyasaya sürülmeye hazırlanılıyor. Reltime, kullanıcılarına sınırsız ortak hesaplar ve eşler arası krediler sunan ilk blockchain şirketi olacağını duyurdu.

Şu anda Reltime, Bitmart ve CoinTiger’da listeleniyor. Reltime ayrıca yakın gelecekte iki IEO daha gerçekleştirmeyi planlıyor: Biri P2PB2B’de ve diğeri IndoEx’te gerçekleşecek ve her ikisi de RTC koduyla kullanıcılara sunulacak.

P2PB2B: https://p2pb2b.io/token-sale/365/

IndoEx: https://international.indoex.io/buyieo/RTC

Öte yandan Reltime; Norveç, El Salvador, Kanada ve Hindistan’da bir ekip tarafından kuruldu ve 2018’de King’s College London’da bir proje olarak başladı. Güven, performans ve güvenlik üzerine inşa edilen Reltime DeFi Ekosistemi, TAG Systems ve FSS Tech gibi dünyanın önde gelen finansal ortakları tarafından destekleniyor.

Reltime Ekosistemi

Reltime, kendi merkezi olmayan bankacılık ekosistemi ile izinli bir blok zinciri oluşturmayı öngörüyor. Reltime, internet bağlantısı olan herkesi, eşler arası (P2P) borçlanma ve borç verme, alım satım işlemleri ve yerel ve uluslararası transferler gibi gelişmiş finansal faaliyetlerde bulunma konusunda yetkilendirecek. Üstelik bunu ücretsiz yapacaklarını ifade ediyor.

Öte yandan ilk lansmanın 2022’nin 2. çeyreğinde Brezilya, Avrupa, Hindistan, Japonya ve Meksika’da gerçekleşmesi planlanıyor. Reltime, aynı yılın 4. çeyreğinde hizmetleri için küresel bir erişime sahip olmayı hedefliyor ve 2023 yılının ilk çeyreğinde halka arz planlıyor.

Sınırsız ödeme işlemleri için merkezi olmayan altyapısı ile Reltime, kendi istikrarlı para birimiyle lider bir tam hizmet dijital finans platformu olmayı amaçlıyor ve fiat transferleri için SWIFT/IBAN’ı aradan çıkaracaklarını ifade ediyor.

Proof-of-Authority Protokolü

Reltime ayrıca, kullanıcılar arasında kimliğe dayalı olarak ödemeler, anında ödeme ve ücretsiz işlemler sağlamak için gelişmiş bir yetki kanıtı (PoA) protokolü geliştiriyor. Reltime’ın amacı, bankacılık sistemini otomatik ve düzenlemelere uygun fiili merkezi olmayan platform olarak yeniden inşa etmektir. Bunun için El Salvador’da da bir yan kuruluş kuruldu ve Ocak 2022’de faaliyete geçti.

Reltime, mikro işlemlerde kullanılan son teknoloji blok zincir teknolojisini yeniden tanımlamayı ve platformunu kullanarak geleneksel finansal piyasa ile kripto para piyasası arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Yapılan açıklamalara göre artık insanlar bankacılık sistemlerinden, tam bağımsızlığa bir adım daha yaklaştı ve herkes, Reltime Open API’sinden DLT tabanlı bir hizmet oluşturabilir.

Reltime’ın Sunduğu Hizmetler

Reltime projesi; kredi verenin bir kredi teklifini özelleştirebileceği ve telefon iletişim listesindeki herhangi bir kişiyle akıllı sözleşme oluşturabileceği mobil uygulama, ücretsiz P2P transfer, ortak hesap, borç veren ve borç alan arayüzünü içeriyor. Aynı zamanda bir mikro-Swap borsası olan “Teminatlı Borç Alan için Pazar Yeri” ve son olarak, son kullanıcılar tarafından kontrol edilen kapsamlı bir bankacılık platformu olan DEFI Sandbox’ı içeriyor. Kullanıcılar, Reltime’ın hizmetin MVP’sini de sunduğu tanıtımı buradan inceleyebilir.

Reltime, platformlarını kullanarak geleneksel finans piyasası ile kripto para piyasası arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Bunu yaparak Reltime, blok zincir teknolojisinin toplu olarak benimsenmesini sağlamada ve DeFi’nin büyümesini hızlandırmada lider bir DeFi ürünü olmayı hedefliyor. Ayrıca Reltime, DeFi’ye giriş engelini hafifletmeyi planlıyor ve birkaç yıldır proje üzerinde çalışıyor.

Öte yandan Reltime, sektördeki birkaç kilit oyuncu ile ortaklık kurdu ve Reltime ekibi, projeyi gerçekleştirmek için hem kuruculardan hem de ortaklardan para topladı. Borsada listelenmenin amacı, Reltime’ın hizmetlerini küresel pazara ve kripto pazarındaki kullanıcılara ulaştırmaktır. Aynı zamanda, tüm token sahipleri 2022’nin 4. çeyreğinde PreIPO’ya davet edilecek.

Ekosistem hem finans endüstrisine hem geliştiricilere hem de diğer herkese açık olacak. Ekibe göre DEFI ve finansal sistemler tamamen matematiksel hesaplamalarla ilgilidir. Reltime, yatırımcıları çekmek ve en önemlisi Reltime Ekosistemini kitle pazarına getirebilecek küresel ortaklar bulmak için listelemelerde büyük bir potansiyel olduğunu söylüyor. CEO Frode van der Laak, “Geleceği gerçekten dört gözle bekliyoruz,” sözlerini kullanıyor.

WebsitesiTwitterTelegram ChanelTelegram GroupLinkedIn

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Serbest Düşüş: BTC Fiyatı Neden Düşüyor?

Sonraki Haber

2022 Bitcoin İçin Çok Farklı Olabilir! Messari’nin Kurucusundan Önemli Açıklamalar!

İlgili Haberler