Rekor Kıran Bitcoin Hacminin Arkasındaki İsim: Bittrex

İlayda Peker

5 Aralık’ta açıklanan verilerde Bitcoin’in piyasaya sürüldüğünden bu yana en büyük transfer işleminin gerçekleştiği görülüyor. Açıklamalara göre 1 saat için yaklaşık olarak 9 milyar dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleşti.

Büyük Transfer ve Bittrex

Twitter üzerinden paylaşılan bilgilere göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bittrex’te yalnızca bir saat içerisinde 21 adet Bitcoin işlemi gerçekleşti. Bunun asıl ilginç yanı ise her işlemin 56.000 BTC transferi yapmış olması… Dolayısıyla yaklaşık olarak 8.9 milyar dolarlık BTC işlemi sadece 1 saat içinde gerçekleşmiş oldu. Doğal olarak bu işlem kripto piyasasında büyük paniğe yol açtı ve analistler ve yatırımcılar “Neler oluyor?” diye sormaya başladı.

Twitter üzerinden açıklamalar yapan Glassnode konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Zincir hacmindeki 8.9 milyar dolarlık bu yükseliş var. Bu yükseliş @BittrexExchange’in birkaç kez büyük miktarda #bitcoin taşımasından kaynaklandı. Bir saat içinde her biri 56.000 BTC’den oluşan 21 işlem gerçekleşti.

Transferler Devam Ediyor

Bu büyük işlemin ardından bugün de her biri yaklaşık olarak 55.880 BTC taşıyan 22 transfer daha gerçekleşti. Arka arkaya hemen hemen aynı rakamlarda gerçekleşen bu büyük transferler piyasanın da aklını karıştırdı.

Ayrıca işlemlerin Bittrex borsasından gerçekleştirmesi de borsa ile ilgili endişe duyulmasına yol açtı. Ancak şimdilik ne Bittrex borsasından konu ile ilgili herhangi bir açıklama geldi ne de bu büyük transfer işlemlerinin gizemi çözülebildi.

Bazı isimler Bittrex’in kara para aklama gibi büyük bir suç ile ilişkili olabileceğini iddia ederken bazıları da Bitcoin’lerin izini kaybettirmek için yapılmış olabileceğini öne sürüyor…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Brave Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

İlgili Haberler