Reddit’teki Blockchain Tabanlı Puan Programının Sonlandırılması ve MOON Token’ın Değer Kaybı

Bitcoin Haber

Reddit ekibi tarafından blockchain tabanlı puan programının sonlandırılması kararı alındı. Bu karar üzerine, Moons (MOON) token kısa süre içerisinde %85’lik bir değer kaybı yaşadı. Reddit’te bir toplulukta yer alan iki moderatörün, bu durumu önceden bildiği ve duyuru öncesinde tokenlerini sattığı tespit edildi.

Reddit platformunda, bu moderatörlerle bağlantılı olan en az üç cüzdanın, duyuru öncesi yüz binlerce dolar değerinde MOON token satışı gerçekleştirdiği görüldü. Bu işlemler, blockchain veri analiz platformu Lookonchain tarafından belirlendi. Reddit duyurusunun ardından tokenin değeri %85 oranında düştü ve MOON token fiyatı 0,0198 dolar seviyelerine indi.

Bu durumun farkında olan iki moderatör, topluluğun geri kalanına duyurulmayan bu bilgi sayesinde daha fazla kazanç elde etti. Bu durum üzerine birçok blockchain dedektifi, MoonDust kurucusuna ulaştı ve konuyla ilgili detayları öğrendi.

MoonDust kurucusu U/mellon, bu iki moderatörün görevden alındığını ve diğer üç moderatör hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. Bu gelişmelerin ardından u/rider_of_the_strom ve u/McGillby modlarının da platformdan kaldırıldığı görüldü.

Reddit ekibi tarafından başlatılan bu program, kullanıcıların puan kazanmalarını ve bu puanları topluluğa özgü kripto token olan MOON ile harcamalarını sağlıyordu. Ancak bu durum, iki moderatörün önceden bilgiye sahip olması ve bu durumu kendi çıkarlarına kullanması sonucu olumsuz bir etkiye yol açtı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Yükseliş ve Kripto Para Piyasalarına Dair Önemli Açıklamalar

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 31.000 Doları Aştı, Altcoinler de Yükselişte

İlgili Haberler