Ray Dalio İki Kripto Para Hakkında Görüşünü Açıkladı!

Fatih Uçar

Bridgewater Associates Başkanı Ray Dalio, iki kripto parayla alakalı görüşünü açıkladı. Kriptolarla ilgili görüşlerini paylaşmaktan çekinmeyen popüler isim size önemli fikirler verebilir. Elon Musk ve kripto paralarla ilgili bakış açısını paylaşan Dalio ne diyor?

Ray Dalio ve Dogecoin (DOGE)

Bridgewater Associates Başkanı Ray Dalio, Lex Fridman’ın podcast’inde kripto paralarla alakalı görüşlerini açıkladı. Dalio, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın meme kripto para birimi Dogecoin’i aya yerleştirme çabasını “sevimli” olarak nitelendirdi. Musk’ın havacılık ve uzay üreticisi SpaceX’e Mayıs ayında Dogecoin ile DOGE-1 adlı 40 kilogramlık kübik uyduyu gelecek yıl aya göndermesi için ödeme yaptığını daha önce bildirmiştik.

Elon Musk özellikle bu yıl en büyük meme coini için ciddi çaba sarf etti. Mayıs ayındaki SNL Şov bir fiyaskoyla sonuçlandığı için Dogecoin fiyatı beklenen 1 dolarlık hedefine maalesef ulaşamadı. Elon Musk program öncesi toplulukta büyük beklenti oluşmasına sebep oldu ve sonrasında yaptığı yersiz şakalarla fiyatın hızla değer kaybetmesini sağladı.

Ray Dalio, Bitcoin Hakkındaki Görüşleri

Dalio, Bitcoin’i “alternatif para” olarak görüyor ve emsal değere sahip olma durumunu elde ettiğini yineliyor. Bitcoin’in bir rekabetin parçası olacağını düşünen Dalio, tüm paralara karşı bir mücadele verileceğine inanıyor.

Dalio, bu yılın başlarında popülaritesinde muazzam bir artış yaşayan NFT’lerin de bağımsız bir para türü olarak ortaya çıkabileceğini söyleyecek kadar ileri gidiyor. Amerikalı milyarder şimdiye kadar herhangi bir NFT satın almadığını ancak bu sektörü merak ettiğini söylüyor.

Altın, binlerce yıldır “evrensel para olarak kabul edildiğinden” ve dünya çapında merkez bankası rezervlerinde üçüncü en büyük holdingi oluşturduğundan, hala tercih edilen bir “servet deposu”dur. Ek olarak Altın izlenemez, bu da onu milyarder için çekici hale getiriyor.

Dalio, kripto para biriminin altını geçebileceğini düşünmediği için Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşma ihtimaline inanmıyor. Eğer piyasa değeri açısından Bitcoin, Altın ile yarışabilir hale gelirse işte o zaman 1 milyon dolarlık fiyat hedefinden bahsedebiliyor olacağız. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 49.500 doların üzerinde bulunuyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra, Bir Dolandırıcılık Girişimine Karşı Uyardı!

Sonraki Haber

PlanB Bitcoin (BTC) Hedefindeki Yenilgiyi Kabul Ediyor Mu? Stoktan Akış Modeli Çöktü Söylentileri!

İlgili Haberler