Raoul Pal Bitcoin’e Bakış Açısını Güncelledi: 50.000 Dolar!

Bitcoin Haber

Real Vision CEO’su Raoul Pal, ABD bankacılık iflaslarının ortasında yaşanan büyük rallinin ardından Bitcoin‘e (BTC) bakış açısını güncelliyor.

Bitcoin Yorumları

Anthony Pompliano ile yaptığı yeni bir Youtube röportajında Pal, Bitcoin’in bir yıldan kısa bir süre içinde yaklaşık %80 oranında artabileceğini öngörüyor.

Pal, Bitcoin’in fiyatının 50.000 $’a kadar yükselmesini beklediğini, bunun kısmen, insanların yanlışlıkla kral kriptonun değerinin düşeceğine dair görüşleri nedeniyle açığa satış sıkışıklığından kaynaklanacağını söylüyor.

Açığa satış, bir varlığı açığa satan yatırımcıların beklenmedik bir fiyat artışına tepki olarak zararlarını azaltmaya karar vermesiyle gerçekleşir. Sıkışma daha sonra daha fazla ralliyi körükler.

Pal ayrıca eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan’ın BTC‘nin sadece 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşacağı yönündeki tahminine de katılmıyor.

Srinivasan’ın haklı olma şansı 0. Ancak yaptığı şey, önemli bir kavramı pazarlamak için bir milyon dolar ya da iki milyon dolar harcamak. Ve bence bu iyi bir şey. Anlıyorum. Benim genel tezim piyasanın insanların beklediğinden daha sıkışık olacağı yönünde. Bence 50.000 dolara çoğu insanın beklediğinden daha hızlı ulaşacağız. Bu yıl mı? 12 ay içinde mi? Muhtemelen.

Pal, Bitcoin’in nihayetinde altı haneli rakamlara ulaşmasını beklediğini söylüyor, ancak ne zaman olacağını belirtmiyor.

Zaman içinde 100.000 dolara mı çıka, 250.000 dolara mı çıkar? Elbette çıkar. Bu sadece bir zaman meselesi. Yeterince uzun bir zaman ufkunuz varsa ve varlığın benimsenme oranı ve zaman içinde fiyatındaki artış diğer tüm varlıkları geride bırakıyorsa, elinizde tutmaktan başka bir şey yapmak için motivasyonunuz yoktur.

2023 Performansı

Pal’a göre Bitcoin’in 2023’teki performansı, bir düzeltmenin yaşandığı 2019’a kıyasla 2013’e daha çok benziyor. Bankacılık kargaşasının Federal Rezerv’i likiditeyi artırmaya sevk edeceğini ve bunun da tarihsel olarak güçlü bir Bitcoin performansına yol açacağını tahmin ettiğini söylüyor.

Bitcoin boğa piyasasında büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor ve ardından likidite sistemden tekrar çıktığında geri çekiliyor, ancak yükselmeye devam ediyor. Yani evet, bence burada Bitcoin’in ve tüm kripto piyasasının 2019’dan ziyade 2013 gibi şok edici bir şekilde güçlü olması için potansiyel bir kurulum var. 2019’da büyük bir düzeltme yaşamıştık… Bu sefer bunu göreceğimizi sanmıyorum. Bence tüm merkez bankalarının yerlerine oturduğunu göreceğiz çünkü hem Avrupa’da hem de ABD’de bankacılık sorunları var. Çin’in de kendi sorunları var. Yani hepsinin aynı sorunu var, o da borç. Hepsinin teşvik etmesi gerekecek. Bence 2013’teki gibi çok sıkışık, sonra yatay konsolidasyon, sonra çok sıkışık bir dönem yaşanması daha olası.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

80’den Fazla Kripto Firması Hong Kong’da Varlık Göstermeyi Hedefliyor

Sonraki Haber

Bitcoin HODL: Yüzde 88’den Fazlası Karda!

İlgili Haberler