PrimeXBT Analisti Kim Chua: Bitcoin 100.000 Dolara Çıkabilir

İlayda Peker

Bitcoin fiyat hareketi bir kez daha yükselişe geçti ve piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, yaklaşık 50.000 dolara kadar güçlü bir toparlanma kaydetti. PrimeXBT analisti Kim Chua’ya göre, BTC/USD’de oluşan bir Golden Cross, boğalara 44.000 ila 48.000 dolar bölgesini aşmak için yeterli gücü verdi.

Chua, seviyenin o zamandan beri çok güçlü taban desteğine döndüğünü ve spot piyasanın fiyatları yükseltmesinin, yukarı yönlü hareketin muhtemelen sürdürülebilir olduğunu gösterdiğini söylüyor. Momentum devam ederse, döngüyü bitirmek için 100.000 dolar veya daha yukarısına doğru hızlı bir parabolik hareket görmek mümkündür.

Golden Cross, Bitcoin’de Yükseliş Momentumunu Canlandırıyor

Stablecoin girişinin fazla olması ve kripto borsalarında spot alımların geri dönüşü, Bitcoin fiyatını bir “Golden Cross” oluşturacak şekilde yükseğe itti. Golden Cross, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıkması anlamına geliyor. Bu da piyasaya, bir varlığın büyük olasılıkla yükseliş eğiliminde olduğunu ve bu eğilimin uzun bir süre için yükselmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Daha önce Bitcoin bir Death Cross oluşturuyordu, ancak haftalar sonra 44,000 dolardan 48.000 dolara kadar olan direnç, güçlü bir desteğe çevrildiği için grafiklerde Golden Cross oluştu. PrimeXBT analisti Kim Chua, “güçlü bir temel” inşa ederek, varlığın bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edeceğine ve bunun “bir ay içinde” gelebileceğine inanıyor.

Parabolik Hareket Bitcoin’i 100.000 Dolar Üzerine Çıkarabilir

Chua, Bitcoin eski tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 doları aşarsa, piyasanın “hızlı bir parabolik hareket” ile tepki vereceğini iddia ediyor. Hızlı ve öfkeli hareketin nedeni, yeni düşük seviyeleri bekleyen piyasa katılımcılarının FOMO’yu daha yükseğe çıkmaya zorlamasından kaynaklanıyor.

Piyasada yeni düşüşlerin olmayacağı anlaşıldığında, FOMO kontrolden çıkabilir ve kripto para birimlerinin fiyatları çok ciddi artışlar yaşayabilir. Bitcoin fiyatı ile tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yeniden test edilmesi arasındaki ilk önemli engel Chua’ya göre, bu hafta görülme olasılığı bulunan 53.000 ile 55.000 dolar arasındaki başka bir direnç bölgesi.

Bitcoin bu seviyeyi geçerse Chua, döngünün 2013 boğa piyasasına daha fazla benzeyeceğine inanıyor. Kripto para birimi benzer bir yörünge izlerse, Bitcoin bir ay içinde mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini kırabilir ve 100.000 dolara veya daha yüksek seviyeler ulaşabilir.

PrimeXBT Piyasa Analisti Kim Chua: Kim Chua, Deutsche Bank, China Merchants Bank ve farklı kurumlar dahil olmak üzere önde gelen bankalarda bir başarı geçmişine sahip kurumsal bir yatırım uzmanıdır. Chua daha sonra yedi yıl boyunca sürekli olarak üç haneli getiriler elde eden bir hedge fonu başlattı. Chua ayrıca, bilgilerini yeni nesil analistlere aktarmak için kendi tescilli yatırım müfredatını geliştiren, özünde bir eğitimcidir. Kim Chua, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarını aktif olarak takip ediyor ve çok farklı iki varlık sınıfı birleşmeye başladığından, gelecekteki yatırım ve işlem fırsatlarını bulmaya hevesli.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Veriler Oldukça Etkileyici: Varlık Yöneticileri ve Şirketler Ne Kadar Bitcoin’e Sahip?

Sonraki Haber

Ünlü Yazar Neden Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı

İlgili Haberler