Port Network: Dağıtık Bilgi İşlem ve Bulut Bilişim Sistemleri Bir Arada

İlayda Peker

Port Network; Blockchain tabanlı olarak geliştirilen, gönüllülük esasına dayalı (Volunteer computing) olarak dağıtık bulut bilişim sistemlerini bir arada sunan ilk platform olarak kendisini tanımlıyor. Yapılan açıklamalara göre Port Network’ün arkasında güçlü bir ekip bulunuyor ve ICO satışları devam ediyor.

Port Network Nedir?

Port Network’ün açıklamalarına göre platform, güçlü bir ekip sayesinde rakipsiz bir teknoloji geliştirdi. Port Network, dağıtık bulut bilişim sistemlerini devrim niteliğinde bir platformda bir araya getirdiklerini ifade ediyor. Yapılan açıklamalarda isteyen herkesin ücretsiz kaynakları tahsis edebileceği ve PORT token’ları ile ödüllendirilebileceği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra Port Network kullanıcılarına sunduğu özellikler şu şekilde sıralıyor: Yenilikçi teknoloji, çevre dostu sistem, yenilikçi ICO ön satış sistemi, kullanıcı dostu platform, çapraz platform ve öncü bir ekip.

Bunlara ek olarak Port Network’ün CEO koltuğunda Janusz Siuda oturuyor ve Lev Rahimov, Thorsten Schneider ve Ilja Goryachev geliştiri olarak ekipte yer alıyor. Port Network özellikle güçlü ekip vurgusu yapıyor ve bu sayede çok daha ileri aşamaların görüleceğini ifade ediyor.

PORT Token Nedir?

PORT token, Port Network’ün yerel kripto para birimi olarak nitelendirilebilir. Yapılan açıklamalara göre PORT token, dünyanın her yerinden insanların sunucu depolama alanı alıp satabileceği merkezi olmayan bir uygulama olan Port Network’te kullanılacak.

Öte yandan herkes kullanılmayan sunucu kapasitesini PORT Network DApp’de satabilir ve ödül olarak PORT token’ları kazanabilir. Ayrıca insanlar bu kapasiteyi satıcılardan satın almak için PORT token’larını kullanabilir.

Yapılan açıklamalara göre PORT token toplam arzı 100.000.000 olacak ve bu token’ların %50’si ön satışta kullanıcılara satılacak. Bunun yanında Port Network token arzının yüzde 25’sinin pazarlama ve yönlendirme sistemlerinde kullanılacağını, yüzde 10’unun kuruculara ve ekibe dağıtılacağını, yüzde 10’unun danışmanlar için kullanılacağını ve yüzde 5’inin ödül olarak dağıtılacağını belirtiyor.

Bunlara ek olarak Port Network kullanıcılarına referans sistemi de sunuyor. Platforma kayıt olan kullanıcıların hesaplarına “tavsiye bağlantısı” tanımlanıyor. Bu noktada referans sisteminden faydalanabilmek için kullanıcının PORT token alması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Yapılan açıklamalara göre daha sonra kullanıcılar referans bağlantılarını diğer aday kullanıcılar ile paylaşarak satın alınan PORT token’larının %20’si ile ödüllendiriliyorlar. Referans bağlantısı ile kayıt olan kullanıcılar ise satın alınan PORT token’larının %10’u ile ödüllendiriliyor.

Öte yandan Port Network projesinin 2020 yılında geliştirilmeye başlandığı ve 2021 yılının ilk çeyreğinde PORT token’ın oluşturularak ICO çalışmalarının başladığı ifade edilebilir. Bunun yanında 2021 yılının ikinci çeyreğinde platform PORT token ICO satışlarının 1. aşamasına başladı ve üçüncü çeyrekte de PORT token faz satışları yapılıyor.

PORT Token ICO Detayları

Yapılan açıklamalara göre Port Network ICO ön satışı, klasik ön satışlardan farklı bir şekilde gerçekleşiyor. Satış 50 faza bölünüyor ve her fazda token’ın değerinin artacağı ifade ediliyor. Dolayısıyla kullanıcılar ne kadar erken alım yaparlarsa token başına o kadar az ödeme yapmış oluyorlar.

Yapılan açıklamalara göre ilk fazda PORT fiyatı 0,20 USD, ikinci fazda 0,21 USD ve son olarak 50. fazda 0,69 USD olacak. PORT token’ı daha sonra 0,80 USD fiyatla listelenmeye başlanacak, sonrasında borsalardaki arz talep ilişkisine göre fiyat seyrine devam edecek.

Bunun yanı sıra şu anda PORT token’lar sadece www.portnetwork.io web sitesinde satışa sunulmuş durumda. Web sitesinde üst kısımda yer alan “PORT TOKEN SATIN AL” butonu ile kullanıcılar satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kullanıcının bu aşamada sadece e-mail ile kayıt olması ve e-mail onayını yapmasının yeterli olduğu ifade ediliyor.

Tüm bunların yanında platform PORT token satışlarında şu anda şu kripto para birimlerini kabul ediyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDT / USD Tether (ERC20), DASH (DASH), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Tron (TRX), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH). Yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda daha fazla kripto para biriminin eklenmesi planlanıyor.

PORT token satışına katılmak ve platform ile ilgili daha detaylı bilgi almak için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

TwitterFacebookTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı! RippleNet ve Yeni İş Ortağı

Sonraki Haber

Ripple’ın Hanesine XRP-SEC Davasında Bir Artı Daha Yazıldı!

İlgili Haberler