Popüler Yatırımcıdan Büyük Ethereum Tahmini: ETH 10.000 Dolar Olabilir!

İlayda Peker

Kripto para piyasası 15 Ocak’ta yükselişin devam ettiğine dair işaretler veriyor. Real Vision Group CEO’su ve bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan Raoul Pal da Ethereum’un fiyatı konusunda iyimser olduğunu dile getiriyor.

Altcoin Sezonu Geliyor Mu?

Bitcoin’in 42.000 doların üzerindeki yükselişinin ardından, altcoin’ler de çok iyi bir performans sergiledi. Altcoin rallisi, kısmen Ethereum’un ivmesiyle yönetildi. ETH, 600 dolarlık büyük bir direnç seviyesini aştıktan sonra 1.000 doların üzerine yükseldi ve yükseliş 1.300 doların da geride bırakılmasını sağladı.

Analistlere göre ETH, 2021’in ilk iki haftasında %60 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 doların üzerine çıkmaya hazır. Pal ise konuyla ilgili olarak, “Bu arada ETH yılın ilk 14 gününde %60 arttı. Tüm yıl daha iyi performans gösterdiğini düşünüyorum yine de hala çok daha fazla BTC’ye sahibim ama ETH almaya devam ediyorum. Sonraki durak daha yüksek riskli altcoin’ler olacak.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında muhtemelen ETH ile ilgili gelişen piyasa duyarlılığı nedeniyle, altcoin’ler de geçen hafta özellikle iyi performans gösterdi. Örneğin Polkadot (DOT) 1 hafta içinde %50’nin üzerinde artış yaşadı.

Altcoin Performansları

Aynı zamanda Aave, Yearn.finance ve SushiSwap gibi merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları, son aylarda duyarlılık ve sosyal medya faaliyetlerinde sürekli bir artışı teyit eden verilerle son iki haftada hem Bitcoin hem de Ethereum’dan çok daha iyi performans gösterdi.

Öte yandan DOT ve ATOM‘un yükseliş trendinin, alternatif Blockchain ağlarına olan talebin artması sebebiyle gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.

Ethereum’u Ne Bekliyor?

Pal, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Ethereum’un Bitcoin ile aynı döngüyü takip etmesi halinde 10.000 dolar ile 20.000 dolar aralığında bir seviyeye ulaşabileceğini dile getirmişti. ETH piyasa değerinin Bitcoin’e kıyasla daha hızlı büyüdüğünü ifade eden Pal, bu sebeple ETH’un 20.000 dolar olmasına şaşırmayacağını dile getirdi.

Bununla birlikte altcoin piyasasının ETH’dan etkilendiği düşünüldüğünde ETH fiyatının Pal’ın söylediği kadar artması durumunda altcoin’lerin de çok büyük fiyatlara ulaştığı görülebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirildi

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Balon Tartışması Büyüyor!

İlgili Haberler