Popüler Token’da Belirsizlik Sürüyor: Yeni Rekor Gelecek Mi?

İlayda Peker

Yearn.finance’in yönetişim token’ı YFI’nin 2020 yılına damga vurduğunu söylesek yanılmış olmayız. YFI bir yandan yatırımcısına devasa kazançlar getirirken bir yandan da piyasanın bir nevi destek noktası oldu. Ancak kripto para piyasasında yaşanan son hareketler DeFi token’ının gerilemesine sebep oldu ve şu anda boğalar fiyatın daha da düşmemesi için büyük çaba gösteriyor gibi görünüyor.

YFI Fiyatı

YFI 12.000 dolara kadar geriledikten sonra son günlerde yine bir artış eğilimine girmiş olabilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saatte %10’un üzerinde artış gösteriyor ve 16.808 dolardan işlem görüyor. Yine de token’ın rekor seviyesinin 43.000 dolar olduğu göz önüne alındığında bu rakam bile düşük kalıyor.

Analistlere göre her ne kadar YFI şu anda bir artış eğiliminde olsa da yatırımcı hissiyatı bu noktada belirsizliğini koruyor ve artışın devam etme eğilimi olduğu kadar bir rahatlama ile birlikte yeni bir düşüş başlama ihtimali de bulunuyor.

Çünkü yapılan açıklamalara göre 20.000 dolar bandında karşılaşılan son reddetme YFI’nin 12.000 dolara kadar geri çekilmesine sebep oldu. Ancak şu anda piyasa görünümüne bakıldığında boğaların yeniden 20.000 doları test etmeye hazırlandığı düşünülüyor. Yine de analistler YFI konusunda temkinli olmak gerektiğini düşünüyor.

YFI Düşüşe Geçebilir

Piyasanın popüler analistlerinden Cactus, her ne kadar şu anda bir yükseliş eğilimi devam ediyor olsa da makro piyasa yapısı sebebiyle yearn.finance’in düşüşe geçeceğini düşünüyor. Analiste göre günümüzde yaşanan bir başka 20.000 dolar testi ve bu durum fazla uzun sürmeyecek. 20.000 dolar bandında yaşanacak bir başka reddetmenin ise daha düşük rakamları beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

Ancak Bitcoin’in son birkaç gündür DeFi sektörüne rehberlik ettiği düşünüldüğünde bazı analistler YFI fiyatının yükseliş eğiliminin devam edebileceğini düşünüyorum.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Lider DeFi Projesinin Kurucusuna Dava: Fiyat Düşüyor

Sonraki Haber

Dikkat: Bu Durum Bitcoin’e (BTC) Yeni Rekorlar Getirebilir!

İlgili Haberler