Popüler Kripto YouTuber’dan Rugpull İtirafı!

İlayda Peker

YouTube ve Twitch’de yayınlar yapan ‘Ice Poseidon’, yatırımcıları kandırdığını ve tüm parayı iade edebileceğini iddia ettiğini itiraf etti ama görünüşe göre işler pek de bu şekilde ilerlemeyecek.

Ice Poseidon’un İtirafı

Popüler isim bu durumu, CXCoin likidite havuzundan 291.246 dolar değerinde BNB’nin çekildiğini fark eden daha sonra içerik üreticisine ulaşan bir kripto web dedektifi Coffeezilla ile yaptığı görüşmede kabul etti.

Coffeezilla’nın açıklamalarına göre, daha önce CXCoin’in pazarlama cüzdanından neredeyse 250.000 dolar değerinde BNB kayboldu, bu da yanlış tahsis edilen fon miktarının toplamda 500.000 doları geçtiğini gösteriyor.

Ayrıca görüşme sırasında Coffeezilla, Denino’ya, isterse fonları yatırımcılara kolayca iade edebileceğini belirtti ve bu Denino’nun da tüm kalbiyle kabul ettiği bir nokta. Denino konuyla ilgili açıklamalarında, “Parayı geri verebilirim, bu benim elimde, ama kendi çıkarlarımı gözeteceğim ve bunu yapmayacağım” sözlerini kullandı.

Influencer, proje üzerinde sadece iki haftalık bir çalışma yaptığını da kabul etti, ancak başlangıçta iyi niyetlerle başladığı konusunda ısrarcı oldu. Ayrıca popüler isim rugpull konusunda nihai sorumluluğun kendisinde değil yatırımcılarda olduğunu da dile getirdi.

CXCoin Topluluğunun Yanıtı

Coffeezilla YouTube videosunun yayınlanmasının ardından, CxCoin ekip üyeleri bu röportajda bir dizi önemli noktada yanlış ifadeler olduğunu iddia ederek kendi konumlarını netleştirmeye çalıştılar.

CxCoin topluluğu Telegram grubunda ekip üyesi Jahun, tüm olayın büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu açıkladı. Kendileri ile ilgili herhangi bir yanlış yapmayı olduğunu kesinlikle reddeden Jahun’a göre, Denino (Ice Poseidon) Coffeezilla ile yaptığı görüşme sırasında kendini yanlış ifade etti ve bu sebeple herkesin kafası karıştı.

Dolayısıyla yatırımcıların bu gibi konularda çok dikkatli olması gerekiyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ciddi araştırmalar sonrasında ve mutlaka sorumluluğu kendiniz alarak yatırımlarınızı şekillendirmeniz karşılaşabileceğiniz riskleri de en aza indirecektir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DeFi Tarihinin En Büyük İkinci Hack Saldırısı Gerçekleşti!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Kritik Seviyeye Yaklaşıyor! Kısa ve Orta Vadeli Fiyat Beklentileri!

İlgili Haberler