Popüler Girişimciden İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini: 500.000 Dolar!

İlayda Peker

Anthony Scaramucci, CNBC’ye verdiği röportajda, “Bir Bitcoin rahatlıkla 500.000 dolardan işlem görecek” sözlerini kullanarak iddialı bir açıklamaya imza atmış oldu. Amerikalı girişimci ve SkyBridge CEO’su, BTC’nin popülaritesinin arttığını ve milyonerlerin lider kripto varlığını satın almak istediklerini dile getirdi.

Bitcoin Fiyat Tahmini

9 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.600 dolara ulaştıktan sonra Bitcoin, Pazartesi günü 63.000 dolarlık fiyat seviyesini korudu. 2021’de %130’dan fazla bir sıçrama ile BTC, en iyi performans gösteren finansal varlıklardan biri konumunda yer alıyor.

Scaramucci’ye göre, Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hala benimsemenin erken bir aşamasında. Eski Goldman Sachs yöneticisi, insanlara Bitcoin’in önemi ve potansiyeli hakkında bilgi vermek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını dile getirdi.

Scaramucci CNBC’ye yaptığı açıklamalarda, “Çok erken dönemde olduğumuza inanıyorum. Cathie Wood haklıysa, 2024’ün sonunda ve 2025’in ortasında bir milyar değerinde cüzdanlarımız olacak. Bitcoin kolayca 500.000 dolardan işlem görecek. Unutmayın, toplumumuzdaki her milyonerin bir kripto paraya sahip olmasına yetecek kadar Bitcoin’imiz bile yok. Bu yüzden benim için insanlara neden şu anda Bitcoin’e sahip olmaları gerektiğini açıklamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak önemli.” sözlerini kullandı.

Bitcoin Volatilitesi

Fiyattaki büyük artışa rağmen, Bitcoin eleştirmenleri BTC‘deki fiyat volatilitesinin olumsuz yönlerden biri olduğunu savunuyor. Ancak son aylarda volatilite azaldı. Bitcoin’in en büyük kurumsal sahiplerinden biri olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, kurumsal benimsenmedeki bir sıçrama nedeniyle BTC’nin volatilitesinin gelecekte azalacağına inanıyor.

Saylor, “Kurumsal benimseme devam ettikçe Bitcoin volatilitesi azalacak. Mevcut volatilite, sınırlı arz, aşırı kaldıraç, diğer kripto varlıklarına yatırım yapma ve asimetrik vergi, muhasebe, bankacılık ve altın ve hisse senedi endekslerine karşı döviz standartlarının bir fonksiyonudur” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Willy Woo Bitcoin’in Yükselişi Önündeki Engelleri Açıkladı!

Sonraki Haber

Animoca Brands’ten Önemli K-Pop NFT Ortaklığı!

İlgili Haberler