Popüler Borsadan 4 Yeni Listeleme

İlayda Peker

Seyşeller tabanlı kripto para birimi türev işlem platformu BitMEX, Chainlink (LINK), Tezos (XTZ), EOS (EOS) ve Cardano (ADA) için dört yeni vadeli işlem sözleşmesinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yapılan açıklamalara göre bu dört kriptonun Tether (USDT) stablecoin’i ile işlem çiftleri kullanıcılara sunulacak.

Yapılan açıklamalara göre borsa, müşterilerinden gelen talepler üzerine böyle bir adım atma kararı aldı. Ayrıca Tether’in toplam altcoin hacmindeki payının büyük çoğunluğundan sorumlu olduğu göz önüne alındığında, yakın zamanda eklenen işlem çiftlerinin spot işlemleri daha iyi yansıtması bekleniyor.

BitMEX’in İlk DeFi Token’ı

Bu listelemeler arasında özellikle Chainlink dikkat çekiyor. Çünkü LINK, BitMEX platformunda listelenen ilk DeFi token’ı oldu. Bunun yanında BitMEX’in rakibi OKEx, Kasım 2019’da USDT marjlı LINK vadeli işlemlerini başlatmıştı ve böyle bir türev ürününü listeleyen ilk kayda değer borsa olarak kayıtlara geçmişti.

Öte yandan LINK‘in, 2018’de Tron’dan (TRX) bu yana borsada listelenen ilk yeni token olduğu göz önüne alındığında BitMEX’in oldukça muhafazakar bir listeleme politikası olduğu ifade edilebilir.

Ek olarak XTZ, EOS ve ADA halihazırda borsada işlem görüyordu. Ancak kullanıcılar artık USDT temelli sözleşmelerin yardımıyla bu kripto paralarla vadeli işlem sözleşmelerini kullanabilecek.

Altcoin’ler Darbe Alıyor

CoinMarketCap verilerine göre LINK, XTZ, EOS ve ADA son 24 saat içinde çift haneli kayıplar yaşadı. Bu altcoin’lerin yanı sıra tüm piyasa güne kırmızıda başladı ve görünüşe göre o şekilde de devam ediyor.

Özellikle Bitcoin’in yaşadığı düşüşün ardından tüm piyasanın tepetaklak olması bugün çeşitli endişelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yapay Zeka ve Blockchain, Akıllı Çalışma Ortamlarında Kullanılacak

Sonraki Haber

Düşüşe Rağmen Korkulmaması Gerektiğini Gösteren 3 Etken

İlgili Haberler