Popüler Analist XRP Yatırımcılarını Sevindirecek Haberi Paylaştı

İlayda Peker

XRP 2018 yılından bu yana ciddi bir ayı piyasası içinde bulunuyordu. Ancak son haftalarda gösterdiği fiyat performansı ile ayı piyasasından çıkmış gibi görünüyor. Temmuz ayının başından bu yana önde gelen kripto para birimi XRP, Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstererek dolar karşısında yaklaşık %50 oranında değer kazandı.

XRP Fiyatı

2020 yılı değerlendirildiğinde XRP’nin en iyi performans sergileyen altcoin olduğunu söyleyemeyiz. Ancak analistlere göre XRP daha yüksek seviyeleri görmeye hazır.

Önde gelen bir kripto araştırma şirketi olan Blockfyre’nin teknik analiz ekibine başkanlık eden “Pentoshi”, XRP’nin bir boğa koşusunun başında olduğunu savunuyor.

Pentoshi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, XRP’nin haftalık olarak kapanışını kritik bir seviyeden yaptığını ve bunun bir artış sinyali olduğunu dile getiriyor. Pentoshi’nin açıklamalarına göre XRP 956 gün sonraki haftalık kapanış rekorunu kırdı ve 2017’de direnç, 2018’de destek seviyesi olarak hareket 0,30 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Pentoshi konuyla ilgili olarak, “Bu bir boğa koşusunun resmi başlangıcı olmalı” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Pentoshi daha önce yaptığı açıklamalarda da teknik grafikleri değerlendirmiş ve XRP’nin 1 dolara doğru yükselişe geçme ihtimali olduğunu dile getirmişti. Hatta analiste göre XRP’de şu anki seviyeler birere fırsat seviyeleri olarak değerlendirilmeli ve yatırımcılar bu fırsatları kaçırmamalı. Ancak analistin açıklamalarına göre XRP’nin bu yükseliş hareketlerinin görülmesi 2-3 ayı alabilir.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Analistlere göre eninde sonunda XRP’nin fiyat hareketleri Bitcoin’in fiyat hareketlerine bağlı olarak hareket ediyor. Bu sebeple Bitcoin’in artışına devam edeceğini düşünmeyen isimler, XRP’nin de benzer şekilde düşüş eğilimine gireceğini ifade ediyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tam da Yükselişin Ortasında XRP Bu Kötü Haberden Etkilenecek Mi?

Sonraki Haber

“Bitcoin’de Düşüş Yaşanacak mı?” Sorusu Yanıt Buldu!

İlgili Haberler