Popüler Analist: Polygon, BTC’den Daha İyi Performans Gösterebilir

Bitcoin Haber

Ana Ethereum ağının yanında çalışan paralel bir blok zinciri olarak kullanıcılara daha hızlı işlemler ve daha düşük maliyetler sağlayan Ethereum için bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon ($MATIC), yakında Bitcoin’den ve daha geniş kripto para piyasasından daha iyi performans göstermeye başlayabilir.

MATIC ve BTC

Popüler kripto para analisti Pentoshi’ye göre kripto para birimi, ayı piyasası sırasında ve büyük bir lansman öncesinde önemli bir performans gösterdikten sonra amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin ($BTC) karşısında “bu hafta veya önümüzdeki hafta” tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Polygon sadece altı ay içinde ağına 46 milyon yeni adres eklerken, işlem ücretlerini ödemek ve staking yoluyla ağı güvence altına almak için kullanılan yerel tokeninin fiyatı, daha geniş kripto piyasasından daha iyi performans göstermeye devam etti.

O dönemde, çok uluslu bankacılık devi JPMorgan’ın halka açık bir blok zincirinde merkezi olmayan finans kullanarak ilk ticaretini gerçekleştirmek için kullandığı Polygon ağının benimsenmesi artmaya devam etti.

Pentoshi’ye göre, sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) beta mainnetinin piyasaya sürülmesi $MATIC‘i daha yukarı taşıyabilir.

Polygon, Ethereum ile uyumlu akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmak için sıfır bilgi kanıtlarını kullanan bir ölçeklendirme çözümü olan zkEVM mainnet’in beta sürümünü 27 Mart’ta piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Polygon’daki Gelişme

Polygon’un arkasındaki ekip, zkEVM’in Ethereum’dan saniyede 100 kat daha fazla işlemi destekleyebileceğini ve tüm bunları yaparken merkeziyetsizliği ve güvenliği koruyabileceğini söylüyor. Ayrıca Polygon, geliştiricileri zkEVM platformu üzerinde uygulamalar oluşturmaya teşvik etmeyi amaçlayan 100 milyon dolarlık bir hibe girişimini de açıkladı.

Pentoshi, ayrı bir tweet’te, $MATIC biriktirmeye başladıklarını ve kripto para biriminin token başına 1,34 dolara düşmesi halinde daha fazlasını eklemeyi planladıklarını da açıkladı. Kripto para birimi, son yedi günde %25 yükseldikten sonra, yazım sırasında 1,53 dolardan işlem görüyor.

MATIC, geçen yılın sonlarında kripto para biriminde stake hizmetleri sunmaya başlayan Nasdaq listesindeki kripto para birimi ticaret platformu Coinbase‘in ana broker platformu Coinbase Prime’ın desteğinden de önemli ölçüde yararlandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Litecoin, Dogecoin’e (DOGE) Teşekkür Etti! LTC Fiyatı Artışta

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Yeni Bir Artıştan Önce Aşağı Yönlü Risk Altında Mı?

İlgili Haberler