Popüler Analist Bu Coin’e Karşı Uyardı: Satış Baskısı Devam Edebilir!

İlayda Peker

2022 yılına adım adım yaklaşırken piyasanın önemli analistleri de bazı kripto para birimleri ile ilgili görüşlerini ve tahminlerini açıklamaya devam ediyor. Popüler analistlerden Coin Bureau da 2022 yılı Stellar Lumen (XLM) ile ilgili fiyat beklentilerini takipçileri ile paylaştı.

Stellar Fiyatı Neden Yükselmedi?

Yakın tarihli bir YouTube bölümünde konuşan Coin Bureau’nun sunucusu “Guy” takipçilerine, değeri neredeyse iki katına çıkmasına rağmen XLM’in bu yıl diğer kripto varlıklara göre daha düşük performans gösterdiğini dile getirdi..

Guy, cansız fiyat performansından esas olarak Stellar Development Foundation’ın (SDF) satış baskısının sorumlu olduğuna inanıyor. Popüler analiste göre, Stellar ağını geliştirmeye ve büyütmeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan SDF, başlangıcından bu yana sadece 3 milyon dolar aldı ve vakfı, fon sağlamanın bir yolu olarak XLM satmaya zorladı.

Öte yandan Guy, SDF’yi şeffaflığı için takdir etse de XLM’de oluşan satış baskısı ve 3 milyon dolarlık satış sebebiyle kripto para biriminin fiyatının beklenen artışı kaydedemediğini de dile getirdi.

XLM Fiyat Beklentileri

Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, vakfın paylaştıklarına değindi ve satış baskısının yakın zamanda durmayabileceğini dile getirdi. Dolayısıyla Guy, SDF’nin satış baskısı ile bağlantılı olarak talep eksikliğinin de Stellar’ın fiyatı için büyük bir engel olduğunu düşünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP ile benzerlikleri nedeniyle kurumsal yatırımcıların XLM’den uzak durduklarının da altını çiziyor.

Tüm bunların yanında her ne kadar bir düşüş beklentisi olsa da analist, SDF’nin MoneyGram ile 2018 yılında yapılan ortaklığından yararlanabileceğini ve 2022’de XLM’in bu sebeple bir miktar yükseliş yaşayabileceğini de ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Satoshi Döneminden Bir Cüzdan 10 Yıl Sonra Harekete Geçti!

Sonraki Haber

Elon Musk, NFT’ler Hakkında Yeni Bir Tweet Attı: Bu Sefer Hedef Müzik Endüstrisi

İlgili Haberler