Popüler Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Büyük Riskler Var!

İlayda Peker

Kripto para ekosisteminin popüler isimlerinden olan Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin (BTC) için büyük bir risk oluşturmasını beklediği durumu ekosistem ile paylaştı. Pompliano’ya göre olası bir uzun vadeli ayı piyasası oluşabilir.

Bitcoin Bir Para Birimi Olabilecek Mi?

The Best Business Show’un son bölümünde konuşan Pompliano, Bitcoin’in bir para birimi olamayacağını düşündüğünü dile getirdi. Dolayısıyla popüler isme göre Bitcoin taraftarlarının düşündüğünün aksine bir durum oluşabilir.

Bunun yanında Pompliano, Bitcoin’in bir değer deposu olabileceğini düşünmüyor. Bu sebeple Pompliano!ya göre Bitcoin’de değer artışı olsa da bu durum, lider kripto para biriminin günlük alışverişlerde kullanılabileceği anlamına gelmeyecek.

Bunlara ek olarak Pompliano Bitcoin’in büyümesi üzerinde istenmeyen etkileri olabileceğini de ifade ediyor ve bu noktada bazı etkenlerin altını çiziyor. Popüler isim eninde sonunda Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunun bulunacağını ve bunun da olumsuz bir durum olacağını savundu:

Sonunda Satoshi’nin kim olduğunu bulacağız ve eğer Satoshi’nin kim olduğunu anlarsak, bu kötü bir insan olacak ve kim olduğunu bilmek istemeyeceğiz ve olumsuz bir şey olacak gibi.

Bitcoin İle İlgili Teknik Sorunlar

Pompliano’ya göre Bitcoin ile ilgili bir sonraki sorun, lider kripto para biriminin uluslararası ödemeler için kullanılmayacak olması. Çünkü önemli isim, Bitcoin’in yavaş ve pahalı olacağını bunun da teknik sorunlar doğuracağını düşünüyor.

Ayrıca Pompliano, hükümetlerin de Bitcoin üzerinde etkilerinin olacağını düşünüyor:

Sonra, hükümetin gelecekte Bitcoin’i sıkıştıracağı gibi bir bilinmeyen argümanı var. Onu düzenleyecekler. Vergisini alacaklar. Onu kapatacaklar. Yasaklayacaklar. Bütün bunları yapacaklar.

Asıl Önemli Sorun

Ancak tüm bunların yanında Pompliano’ya göre Bitcoin ağının bütünlüğünü baltalayabilecek en büyük sorun, henüz bir geliştirme sürecinde olması. Bitcoin’in geliştirme sürecinde çok fazla filtrenin, güvenlik kontrolünün ve kasıtlı durumların olduğunu ifade eden analist, asıl önemli problemi de bu durumun oluşturduğunu ifade ediyor.

Yine de Pompliano, şu an için Bitcoin’in çok çekici bir varlık olduğunu da sözlerine ekliyor. Pompliano’ya göre BTC’deki yüksek getiri beklentileri hala Bitcoin’i büyük ilgi gören varlık konumunda tutuyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Önemli Dirençleri Bir Bir Kırıyor: BTC Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Edward Snowden: “Çin Yasakları Bitcoin’i Daha da Güçlendirdi”

İlgili Haberler