Popüler Altcoin %9 Düştü, Düşüş Devam Edecek Mi?

Popüler Altcoin %9 Düştü, Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin ardından Compound (COMP) da son 24 saat içinde %9 değer kaybetti. Varlık yaklaşık olarak 180 dolardan işlem görüyor ve bu rakam bir haftadan uzun süredir görülmeyen en düşük seviye olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra COMP %9 düşerken Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) %2 gerilemesi COMP’u son 24 saate içinde en büyük düşüş yapan kripto para birimleri arasına sokuyor.

Öte yandan her ne kadar COMP’un düşüş büyük olsa da analistler teknik göstergeleirn pozitif olduğunu ve daha düşük seviyelerin görülmeyeceğini düşünüyor.

COMP Hangi Yöne Gidecek?

Piyasanın popüler analistlerinden Credible Crypto paylaştığı bir grafik ile COMP’un 180 dolar ile 187 dolar bandında hareket ettiği sürece herhangi bir endişeye gerek olmadığını dile getiriyor. Bu seviyelerin öneminin özellikle altını çizen analist, 180 doların altına inilmedikçe artışın yaşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyor.

Analistin grafiğine göre yukarıda bahsi geçen seviyeler korunursa COMP 228 doların üzerine çıkarak 238 dolara kadar yükselebilir ve bu ayın başlarında görülen 245 dolarlık seviyenin görülmesi bile mümkün olabilir.

Ayrıca Compound hakkında pozitif düşünen tek isim Credible Crypto da değil. Twitter’da IrnCrypt olarak bilinen analist de COMP’un korkulacak bir seviyede olmadığını düşünüyor. Analiste göre COMP şu anda 245 dolarlık seviyenin üzerine çıkmak için hazırlanıyor.

Bununla birlikte analistlerin açıklamalarına göre eğer 245 dolarlık seviye kırılırsa tüm zamanlar rekoru olan 381 dolar doğru da yeni bir ralli başlayabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.