Pompliano: “Buffet Teknoloji Tavsiyesi Vermemeli”

İlayda Peker

Tron CEO’su Justin Sun ve ünlü milyarder Warren Buffet’ın yediği öğlen yemeği kripto para piyasasında büyük ses getirdi. Yemeğin ardından Sun, Buffet’a bir miktar Bitcoin hediye ettiğini açıkladı. Ancak hemen sonrasında Buffet, kendisinin hiç Bitcoin’i olmadığını açıkladı.

Bunun üzerine Sun Buffet’n Bitcoin’i olduğunu adresler yoluyla kanıtlayabileceğini dile getirdi.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony “Pomp” Pompliano da CNBC’de yaptığı açıklamalarda Buffet’a ve sahip olduğu Bitcoin’lere atıfta bulunarak çeşitli yorumlarda bulundu.

Pompliano birçok yatırımcının milyardere saygı duyduğunu ve onu finansal bir deha olarak gördüğünü kabul etse de, Buffett’ın kripto para birimleri söz konusu olduğunda yanlış düşüncelere sahip olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Tuşlu telefon kullanan veya e-posta kullanmayan birinden gerçekten teknoloji tavsiyesi almıyorum.

İsveç Dijital Para Birimi

Pompliano, Avrupa’daki Bitcoin’in popülerliğinin arttığını ifade ederek röportajı sürdürdü. İsveç kısa süre önce dijital para birimini test etmeye başladığını açıkladı E-krona için pilot programları başarılı olursa, ortalama vatandaşlar günlük işlemler ve bankacılık işlemlerini Blockchain yoluyla gerçekleştirebilecek. Pompliano konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

Her şey dijital olacak. Dolayısıyla para politikasıyla rekabet edeceğiz. Bitcoin para politikasının, merkez bankası para politikalarından daha üstün olduğuna inandığımız ve sonunda Bitcoin’in kazanan ve gelecekte bir noktada küresel rezerv para birimi olacağına inanıyorum.

Öte yandan diğer ülkeler de kendi dijital para birimlerini piyasaya sürmeyi düşünüyorlar. Japonya’daki yetkililer dijital yen’i görüşmek üzere toplantılar düzenlerken, bu ay Çin Halk Bankası dijital renminbi ile ilgili patent başvuruları yaptı.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Yuan’a Koronavirüs Engeli

Sonraki Haber

Peter Schiff, Bitcoin Yatırımcılarını Küçümsedi

İlgili Haberler