Polygon (MATIC) Fiyatında Düşüş Trendi Bekleniyor

Bitcoin Haber

Polygon (MATIC) fiyatı, kısa vadeli yükseliş trendinden çıkarak yıllık dip seviyelere doğru hızla ilerlemektedir. Hem haftalık hem de günlük analizler, düşüş trendini göstermektedir. Nisan ayında yükselen bir paralel kanaldan çıkan fiyatın, tüm artışın düzeltici olduğu ve trendin düşüş yönünde olabileceği Temmuz 2022’den bu yana düşüş eğiliminde olduğu belirtiliyor.

MATIC fiyatının 0,80 dolarlık yatay seviyenin altına düşmesi, bu olasılığı daha da güçlendiriyor. Bunu, direnç olarak onaylanan uzun bir üst fitil izliyor. Eğer düşüş devam ederse, MATIC fiyatının mevcut seviyeden %30 düşüşle 0,40 dolarlık destek seviyesine gerileyebileceği belirtiliyor. Ayrıca, haftalık göreceli güç endeksi (RSI) da kötümser bir görünüm sergiliyor.

Güncel verilere göre, RSI’da 50’nin üzerinde bir okuma ve yukarı yönlü bir yörünge, olumlu bir piyasa duyarlılığına işaret ederken, 50’nin altındaki bir okuma, düşüş eğilimini gösterebilir. Şu anki konumda RSI, 50’nin altında ve düşüş eğiliminde bulunuyor. Günlük analiz de MATIC için düşüş yönünde olup, bu durumun ana nedeni 10 Temmuz’da alçalan bir direnç çizgisinden başarısız bir ayrılık olabilir.

MATIC fiyatının 0,60 doların altına düşmesi durumunda, 0,40 dolardan uzun vadeli desteğe yönelme ihtimali artabilir. Bu durum aynı zamanda yeni bir yılın en düşük seviyesine ulaşılmasına da yol açabilir. Ayrıca, günlük RSI’nin düşüş eğilimini desteklediği belirtiliyor. Gösterge 50’nin altında bulunuyor ve düşüyor, bu da düşüş eğilimini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB Smart Chain Saldırganları Piyasa Düşüşünde 50 Milyon Dolar Kaybetti

Sonraki Haber

Terra Luna Classic: Yeniden Canlandırma Vizyonu ve Kripto Para Fiyatları

İlgili Haberler