Polygon Kurucu Ortağı Jaynti Kanani’nin İstifası ve Polygon 2.0 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin Haber

Polygon’un kurucu ortağı Jaynti Kanani, altı yıllık görevinin ardından günlük operasyonlardan ayrıldığını duyurdu. Kanani, Polygon’a olan bağlılığının devam edeceğini ve kenardan katkıda bulunmayı sürdüreceğini belirtti. Polygon’un kökenleri 2017 yılına dayanıyor ve Matic ağı olarak bilinen bu blockchain projesi, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun ve Mihailo Bjelic gibi blockchain ve kripto paralara inanan kişiler tarafından başlatıldı.

Polygon’un kurucu ortakları sadece bu projede sınırlı kalmadılar ve bir kısmı çeşitli platform merkezli projelere öncülük etmeye devam ettiler. Örneğin, Anurag Arjun’un şirketten ayrılmasından sonra Avail’in geliştirilmesine büyük katkıda bulunduğu görüldü.

Polygon Labs, “Polygon 2.0” için altyapı oluşturmayı sürdürürken, bu ekosistemde yeni yenilikler sunmayı planlıyor. Yeni sistem, stake etme, birlikte çalışma ve yürütmeyi içeren dört ana protokolü içerecek şekilde tasarlandı.

Polygon’un Zero-knowledge proof’a 1 milyar dolarlık yatırımı bulunuyor. Token2049 konferansında konuşan Sandeep Nailwal, “Polygon 2.0 ve ZK-proof teknolojisi hakkında bilgi verdi ve birlikte çalışabilir bir blockchain alanını geliştirmenin yenilikçi potansiyeli hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Son olarak, Polygon (MATIC) fiyatının piyasa hareketlerini incelediğimizde, fiyatın 0.53 dolar seviyesinden 0.56 dolar seviyesine yükseldiği görülüyor. Ancak genel piyasa düşüşüne rağmen fiyatın bu seviyede korunamadığı görüldü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Artışı ve Ethereum’un Piyasa Üzerindeki Olumlu Etkisi

Sonraki Haber

Hedera, Dar Blockchain ile Ortaklık Kurarak Afrika’da Genişlemeyi Hızlandırıyor

İlgili Haberler