Polygon Ekibi POL Token İçin Ethereum Sözleşmesini Başlattı: Polygon 2.0 Nedir?

Bitcoin Haber

Polygon Labs, Polygon token’ı POL için Ethereum sözleşmesini başlattı. Yeni token, Polygon ekosistemindeki mevcut token MATIC’in yerine geçmeyi amaçlıyor. Ancak kullanıcıların hâlâ MATIC varlıklarını POL ile değiştirmelerine gerek olmadığı belirtiliyor.

Yeni token, Polygon ekosistemi için yeni bir stake katmanı başlatma, mevcut Proof of Stake (PoS) ağını zkEVM Layer-2’ye yükseltme ve paylaşılan bir likidite protokolü oluşturma gibi Polygon 2.0 yol haritasının uygulanmasını sağlayacak.

POL şu anda Polygon ağındaki herhangi bir sistem için kullanılmıyor. Stake etme işlemi hâlâ MATIC üzerinden gerçekleştiriliyor ve PoS ağındaki gaz ücretleri MATIC ile ödeniyor. Bu nedenle kullanıcılar, MATIC’lerini POL ile değiştirmek zorunda değiller.

Polygon Labs, Polygon 2.0 adı verilen yeni bir Layer-2 ekosistem geliştirdiğini duyurdu. Bu ekosistem, zero-knowledge proofs sistemini kullanarak ağlar arasındaki işlemleri doğrulayacak ve optimistic rollup teknolojisini kullanarak mesajları güvence altına alacak.

Polygon 2.0, Optimism ekosisteminin rekabetiyle Web3 alanında dikkat çekecek. Bu yeni ekosistem sayesinde yatırımcılar varlıklarını birden fazla zincirde stake edebilecek ve birden fazla işlevi yerine getirebilecek.

Yeni token POL, Polygon ekosistemi için büyük bir güç kaynağı olacak. Ethereum sözleşmesinin başlatılmasıyla birlikte Polygon Labs, Polygon 2.0 yol haritasının diğer yönlerini de uygulamaya koymayı hedefliyor. Bu gelişmeler, Polygon’un geleceği için umut vadediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Ethereum Yükselişi Devam Ediyor

Sonraki Haber

SOL Coin Fiyatı Yükselişte: İşte Fiyat Hedefleri

İlgili Haberler