Polygon 2.0 Yükseltmesi ve Yeni Token POL: Geliştiricilerin Sunduğu İyileştirme Önerileri

Bitcoin Haber

Polygon’un (MATIC) geliştiricileri, Polygon 2.0 yükseltmesini uygulamak için üç öneri sundu. Sunulan öneriler arasında, MATIC’in yerini alacak olan POL adında yeni bir token oluşturulması da bulunuyor. Polygon 2.0 yükseltmesi, Haziran ayında tanıtıldı ve sıfır bilgi kanıtları tarafından yönlendirilen, birbirine bağlı Layer 2 zincirlerinden oluşan geniş bir ağ oluşturulması hedefleniyor.

Polygon Labs, Polygon 2.0 mimarisinin özelliklerini ve token güncellemelerinin detaylarını içeren üç Polygon İyileştirme Önerisi (PIP) sundu. Ekip, tekliflerin topluluk tarafından oylanarak onaylandıktan sonra uygulanacağını belirtti. Polygon 2.0 yükseltmesinin nihai oylamasının önümüzdeki yıl yapılması bekleniyor.

PIP-17 adlı ilk teklif, Polygon 2.0’ın “0’ncı Aşamasını” özetliyor. Bu önerinin ana amacı, yükseltme sırasında mevcut Polygon PoS ve Polygon zkEVM zincirlerinde son kullanıcılar ve geliştiricilerin herhangi bir işlem yapmamasını sağlamak. İkinci teklif olan PIP-18, MATIC token’inin yerini alacak olan POL adında yeni bir token’in çıkarılmasını öneriyor.

Son olarak, PIP-19 adlı teklif, Polygon PoS üzerindeki yerel gas token’inin MATIC’ten POL’e yükseltilmesini öneriyor. Bu öneriyle, yükseltmenin, Polygon PoS üzerindeki akıllı sözleşmelerin uyumluluk açısından sorunsuz çalışmasını sağlaması hedefleniyor. Ayrıca, yükseltilen POL token’inin kod özelliklerinin aynı kalmasını sağlamak da amaçlanıyor. MATIC, son 24 saatte %1’e yakın bir artışla 0,5205 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, Polygon 2.0 yükseltmesinin MATIC’in fiyatını yükselteceğini ve yeni zirvelere çıkabileceğini değerlendiriyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin Kripto Para Baskısı Şirketleri Özel Kararlar Almaya Zorluyor

Sonraki Haber

Ethereum Kurucusu Lubin, SEC’nin Kripto Para Düzenlemelerini Olumlu Buldu

İlgili Haberler