Polonya’nın Finansal Denetleyicisi, O Borsa Hakkında Bildiri Yayınladı

Mert Bahçe

Polonya finansal denetleyicisi PFSA, dev kripto para borsası Binance hakkında bir uyarı metni yayınladı. PFSA, finansal riskleri öne sürerek kullanıcıları kripto yatırımlarında dikkatli olmaları konusunda uyardı.

PFSA’dan Binance Hakkında Uyarı

Polonya Mali Denetleme Kurumu (PFSA), Binance’e karşı henüz yasal işlem başlatmasa da bu seçenek masada yer alıyor. PFSA, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Polonya içerisindeki operasyonları konusunda endişeli. PFSA’nın yaptığı basın açıklamasına göre, Binance’in denetim altında veya düzenlenmiş bir çerçevede operasyonlarını yürütmesi gerekiyor. Bu uyarı diğer yargı bölgelerindeki finansal denetleyiciler tarafından yapılan son bildirilerin ardından geldi.

Ayrıca PFSA, yatırımcılardan Binance ve diğer ilgili borsaları kullanırken dikkatli olması uyarısında bulundu. PFSA, bu uyarının temel nedeni olarak finansal piyasa katılımcılarının korunması gerekliliğini öne sürdü.

Polonya finansal denetleyicisi, kripto para piyasasının yanı sıra diğer dijital piyasalarda da yatırımcıların tüm fonlarını kaybedebileceklerinin altını çizdi. Bu bağlamda bu yatırımların yüksek riskli kategoride yer aldığını belirten FPSA, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Bunlara ek olarak, FPSA’nın yayınladığı bildiride diğer denetleyiciler tarafından borsanın faaliyetlerine ilişkin uyarılar da eklendi.

Taylanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Caydam Adaları Para Otoritesi ve Federal Mali Denetleme Kurumu’nun yayınlayan raporlarına dikkat çeken FPSA, bu uyarıları aynı şekilde Polonyalı vatandaşlara aktardı.

Bilinçli Yatırım Projesi

Bu yılın başlarında Polonya finansal denetleyicisi, yatırımcıları alım satım riskleri konusunda uyardığı bir proje başlattı. Bilinçli yatırım adlı proje, yatırımcıları sektördeki doğal risklere karşı koruma görevini üstleniyor. Kripto para piyasasındaki volatilitenin ana konu olduğu projede yatırımcılara bir dizi tavsiyeler veriliyor.

PFSA henüz Binance’e karşı yasal işlem başlatmak adına herhangi bir adım atmadı. Ancak dev kripto para borsasına karşı yasal işlem başlatan diğer denetleyicileri takip edip etmeyeceği konusunda bir açıklamada bulunmadı. Binance, farklı yetki alanlarında birçok denetleyici ile karşı karşıya kaldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar Nasıl Böylesi Büyük Markalar Haline Geldi?

Sonraki Haber

IMF, Dünya Bankası ve BIS Ortak CBDC Açıklaması

İlgili Haberler