Poloniex’te KYC Olmadan 10.000 Dolara Kadar Çekim Yapılabiliyor

İlayda Peker

Yakın zamanda ana şirketi Circle‘dan ayrılan kripto para borsası Poloniex, KYC (müşterinizi tanıyın) gereksinimi olmayan yeni bir “1. seviye” (level 1) hesap katmanını tanıttı.

1. Seviye Hesap Katmanı

Yapılan açıklamalara göre 1. seviye hesap katmanı, yeni kullanıcıların yalnızca doğrulanmış bir e-posta adresi ve şifre kullanarak günde 10.000 ABD dolarına kadar para çekmelerine olanak tanıyacak. Hesap ayrıca “sınırsız” mevduat ve spot işlemlere de izin verecek.

Poloniex yaptığı açıklamalarda bu hamlenin müşteri geri bildirimlerine dayanılarak yapıldığını dile getirdi. Poloniex’in yanı sıra Binance KYC kurallarına uyulmadan 2 BTC’ye kadar para çekilmesine izin veriyor. Ayrıca OKEx’te de benzer bir uygulama vardı. Ancak Çin’in baskıları sebebiyle yakın zamanda KYC kuralları kesin olarak uyulması gereken kurallar haline geldi.

Ayrıca Poloniex yaptığı açıklamalarda seviye 1 hesabı kullanıcılarının da staking gibi diğer hizmetlere katılabileceğini de belirtti. Borsa ayrıca mevcut olan doğrulanmamış hesapları bulmaya ve 1. seviyeye yükseltmeye de başlayacak.

Poloniex ve Circle

Poloniex şu anda ABD müşterilerine hizmet vermiyor. Bu Ekim ayında Circle’dan çıktığında aldığı bir karardı. Poloniex, piyasaya sürüldüğünden bu yana pazar payında bir toparlanma gördü ve birkaç ay içinde ilk kez belirli günlerde% 2’nin üzerinde pazar payına ulaştı.

Bilindiği gibi Circle, Şubat 2018’de Poloniex’i satın almıştı. Bu hamle ile Circle’ın kripto para ve Blockchain sektöründe lider olmayı amaçladığı ifade edilmişti.

Ancak bu yıl muhtemelen beklediği getirileri elde edemeyen Circle, Poloniex’i elden çıkarmaya karar verdi ve Ekim ayında iki firma kesin olarak ayrıldı.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase, Kripto Para Eğitim Platformu Earn.com’u Kapatıyor

Sonraki Haber

Binance Yılbaşında Tesla Cybertruck Hediye Edecek

İlgili Haberler