Poloniex’te Kullanıcı E-postaları ve Şifreleri Sızdı

Poloniex’te Kullanıcı E-postaları ve Şifreleri Sızdı

Kripto para borsası Poloniex bir e-posta ve şifre sızıntısı ile gündeme geldi. Borsa bu sebeple kullanıcılarının şifrelerini değiştirmesini istedi.

30 Aralık’ta Poloniex kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile e-mail adreslerinin ve şifrelerinin sızdırılmış olabileceğini ve hesaplarına giriş için kullanılabileceğini ifade etti. Borsa ayrıca kullanıcılarından herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için şifrelerini değiştirmelerini istedi. Hatta borsa tüm kullanıcılarının şifre değiştirmesini zorunlu tuttu. Konuyla ilgili gönderilen e-mail’de şu ifadelere yer verildi:

Listelenen (sızdırılan) e-posta adreslerinin tamamı Poloniex hesaplarına ait olmasa da, sizinkiler de dahil olmak üzere bizimle ilişkisi olan tüm e-posta adreslerinin şifrelerinin sıfırlanmasını talep ediyoruz.

Kullanıcılar Scam Olduğunu Düşündü

Bir Poloniex kullanıcısı bu e-posta’nın scam mail’i olduğunu düşündüğünü ve aslında Poloniex’te böyle bir sızıntının olmadığına inandığını, yaptığı bir Twitter paylaşımı ile dile getirdi. Ancak Poloniex’in müşteri desteği veren hesabı bu gönderiyi sert bir dille yanıtladı ve şu ifadeleri kullandı:

Bu gerçek bir e-posta! Lütfen hesap güvenliği için şifrenizi sıfırlayın!

Bunun yanında e-posta adreslerinin ve şifrelerin ilk etapta Twitter’da nasıl yayınlandığı ve sızdırılan verilerin yüzde kaçının aslında Poloniex müşterilerinin güncel verilerini içerdiği ise şu an belirsizliğini koruyor.

Poloni DEX

Poloniex’n Tron ağı üzerinde bir merkezsiz kripto para borsasını yönettiği ve bunun şu anda en büyük DEX olduğu biliniyor. Tron CEO’su Justin Sun tarafından da onaylandığı gibi Poloniex, TRX Market’i yeni Poloni DEX adı altında işletecek.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.