Polkadot (DOT) Fiyatı Neden Düşüyor: Direnç ve Destek Seviyeleri

Bitcoin Haber

Polkadot (DOT) fiyat hareketi, 3,95 dolarlık destek ve 4,3 dolarlık direnç arasında gerçekleşiyor. Bu fiyat aralığı, DOT fiyatının yaklaşık 48 saat önce %6 düşüş yaşaması sonucunda oluştu. Bitcoin‘in yeniden 27.500 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve 28.000 dolar seviyesine kadar yükselmesi, DOT yatırımcılarına destek sağlayabilir. Ekim ayının başında Chaikin Para Akışı (CMF), güçlü sermaye girişlerine işaret eden sinyaller veriyordu.

12 saatlik fiyat grafiği incelendiğinde, Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) 50’nin üzerinden altına doğru bir hareketin gerçekleştiği görülüyor. Bu hareket genel olarak bir düşüş hareketi olarak da yorumlanabilir. Fiyatın 4,3 dolarlık direnci aşması durumunda, fiyat 4,4 dolar ile 4,6 dolar arasına çıkabilir.

Ancak, destek seviyesinin kırılması durumunda, DOT fiyatı 3,6 ile 3,8 dolar arasına düşebilir. Açık Faiz’in (OI) fiyat hareketlerine rağmen Eylül ayından beri yükseldiği görülüyor. Bu durum genelde kripto paralarda düzenli bir fiyat artışının yaşanabileceği anlamına gelebilir.

Spot Kümülatif Hacim Deltası (CVD) da istikrarlı bir hareket yaşıyor ve bu, güçlü bir talep olduğunu işaret ediyor olabilir. Kısa vadede yatırımcılar için DOT’ta fiyat toparlanması yaşanabileceği ihtimali artabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Coin’in Güncel Durumu ve Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı ve Kısa Vadeli Yatırımcılar: Gelecekteki Hareketler İçin Önemli Göstergeler

İlgili Haberler