Polkadot (DOT) Fiyatı İçin Kritik Süreç: Yükseliş mi, Düşüş mü?

Bitcoin Haber

Polkadot (DOT) fiyatı, 1.100 günlük yatay destek alanının üzerinde 4,30 dolarda işlem görüyor. Fiyatın bu seviyede yukarı yönlü bir harekete geçip geçmeyeceği ya da kırılıp düşüşe mi geçeceği, gelecekteki trendin yönünü belirleyecek önemli bir faktör.

DOT’un haftalık teknik analizi, fiyatın 4,30 dolarlık yatay destek alanının üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu seviye 1.100 gündür var olduğu için kritik bir bölge olarak kabul ediliyor. Fiyatın bu seviyenin üzerinde kalması, trendin yükselişini sürdürmesi için büyük önem taşıyor.

Eğer DOT fiyatı sıçrarsa, bir sonraki direnç seviyesi 7,70 dolar olabilir. Ancak olası bir kırılma durumunda, fiyat %53’lük bir düşüşle 2 dolara gerileyebilir. Bu durumda, fiyat tüm zamanların en düşük seviyelerine denk gelebilir.

Verilere göre, yükseliş eğiliminde 50’nin üzerindeki okumalar yükseliş hakimiyetini, 50’nin altındaki okumalar ise düşüş eğilimini gösteriyor. Ancak haftalık zaman dilimindeki RSI, Polkadot trendini doğrulayamayabilir. Çünkü gösterge, 50’nin altında olmasına rağmen yükseliş eğilimi sergiliyor.

Günlük zaman dilimine bakıldığında ise, fiyatın düşüş eğiliminde olduğu görülüyor. Fiyatın yılın başından bu yana azalan bir üçgen içinde olması bunun en büyük nedeni olarak gösteriliyor. Ancak, bu düşüş eğilimine karşın, üçgenin direnç çizgisinden bir kırılma durumunda, fiyatın yükselişe geçebileceği ve 7,70 dolarlık direnç seviyesine ulaşabileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Uzmanlarından Bitcoin Fiyat Tahminleri ve Tavsiyeler

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) ve Kripto Para Piyasası Düşüşte: Yeniden 1700 Dolar Seviyelerine Geri Çekildi

İlgili Haberler