Piyasaya Sürülecek CME BTC Opsiyonları Nasıl Karşılanacak?

İlayda Peker

ABD’nin en büyük bankası, CME Group’un 13 Ocak’ta başlatılacak olan Bitcoin opsiyonlarına olan ilginin yüksek olacağını düşünüyor. 10 Ocak Cuma günü Bloomberg tarafından aktarılan bir haberde, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase’den bir grup analist, CME’nin mevcut Bitcoin vadeli işlemlerine duyulan ilginin hız kazandığını dile getirdi.

BTC Opsiyonlarından Beklenti Yüksek

Yatırımcı davranışındaki değişim üzerine JPMorgan şu açıklamayı yaptı:

Son birkaç günde yaşanan bu alışılmadık derecede güçlü etkinlik, opsiyon sözleşmesinin piyasa katılımcıları arasında yüksek bir beklentiye sahip olduğunu  yansıtmaktadır.

Ancak JPMorgan’ın bu görüşü, Bakkt’in kullanıma açıldığı dönemdeki ilgi oranıyla bir tezatlık oluşturuyor. bilindiği ilk dönemlerde Bakkt beklenen ilgiye ulaşamamış ve yatırımların artması zaman almıştı.

Genel olarak, Bitcoin vadeli işlemlerinin geleneksel olarak ivme kazanması için uzun bir zaman gerekti. Daha önce de belirtildiği gibi Bakkt’in Eylül ayındaki açılış ile CME Bitcoin vadelilerinin ortaya çıktıktan sonra gördüğü ilgi aslında bu tezin kanıtı niteliğinde…

Piyasada Bir Etkisi Olur Mu?

Aslında analistlerin ve yatırımcıların büyük çoğunluğu piyasada ortaya çıkan mevcut hareketliliği İran ve Amerika arasındaki gerginliğe bağlıyor. Geçmiş performanslara da bakıldığı zaman piyasa hareketliliğinin CME opsiyonlarıyla ilgili olmadığı ifade ediliyor.

Öte yandan 8 Ocak’ta yapılan bir Bloomberg röportajında, kripto para birimi ödeme işlemcisi BitPay‘in baş ticari sorumlusu Sonny Singh, Bitcoin’e gelen yeni yatırımcıların küçük bir bölümünün bile piyasayı daha kararlı hareket ettirmek için yeterli olduğunu dile getirmişti.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Dijital Altın” Terimi Bitcoin İçin Ne Kadar Geçerli?

Sonraki Haber

Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada İki Kat Arttı: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler