Piyasadaki Düşüşe Rağmen Bir Analist ETH’da %430 Artış Bekliyor

İlayda Peker

Bugün kripto para birimlerinde büyük aşağı yönlü hareketler görüldü. Bitcoin fiyatı 30.000 dolarlık önemli desteği kırarken Ethereum da 1.800 dolar altına sarktı. Ancak piyasa hala artış beklentileri sürüyor ve hatta bir analist, Ethereum’un BTC’yi geride bırakacağını dile getiriyor.

ETH %430 Artacak

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden Capo, Ethereum fiyatının 2022 yılına kadar %430 artış yaşayacağını ifade ediyor. Bu noktada Capo, Ethereum’un Bitcoin’i geçmek için güç topladığını ve bunun üzerine bahse girebileceğini dile getiriyor.

Buna ek olarak analist yaptığı açıklamalarda, “Bütün piyasada 5. dalgayı yakalarsak, Ethereum muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek ve büyük ihtimalle işler ters yüz olacak.” sözlerini kullanıyor.

Capo yaptığı açıklamalarda, bu döngü sona ermeden önce piyasanın başka bir yükseliş dönemine girmesini beklediğini de ifade ediyor. Analist, ETH‘nin gelecek yıl 10.000 doların üzerine çıkacağına ve mevcut fiyatı olan 1.750 dolardan %430’un üzerinde bir artış yaşayacağına inandığını dile getiriyor.

“Polkadot da Yükselecek”

Popüler analist yaptığı açıklamalarda, birlikte çalışabilir blok zinciri platformu Polkadot’un kripto para birimi DOT’un da Bitcoin karşısında toparlanmaya hazır olduğunu ifade ediyor. Capo, Bitcoin’e karşı temel desteği yaklaşık 16.90 dolardan kurtarabilirse DOT‘u satın almayı düşüneceğini söyledi.

Bu noktada Capo bir yükseliş teyidi beklemenin daha doğru olacağını düşünüyor. Ancak son düşüş ile birlikte bekleme süresi uzayabilir.

Kriptolar Düşüyor

Bitcoin 30.000 dolar ile 35.000 dolar arasındaki sıkışıklığı bugün aşağı yönlü kırdı ve tüm piyasada bu negatif görünümden payına düşeni aldı. Ancak bu noktada bazı analistlerin bir yükseliş öncesinde 28.000 dolara kadar geri çekilmeyi beklediğini hatırlatmak gerekiyor.

Bitcoin’in bu noktada sonra yeni bir ralli mi başlatacağını yoksa bir süre ayı piyasasında mı kalacağımızı ise zaman gösterecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk ve Jack Dorsey’in Bitcoin’i Tartışacağı Konferansa Sayılı Saatler Kaldı!

Sonraki Haber

Kurum Yatırımcıların, Bitcoin ile Önümüzdeki 5 Yılı Nasıl Olacak?

İlgili Haberler