Piyasada Sinyaller Karışık: Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Önemli Noktalar

İlayda Peker

Bu hafta Bitcoin fiyatı ve dolayısıyla tüm kripto para birimlerinde karışık sinyaller alınıyor. Haftaya güçlü başlayan kripto para birimleri daha sonra düzeltme grafiği çizdi. Düzeltmenin ardından yaşanan toparlanma ise bugün yeni bir düzeltme ile sonuçlandı. 14 Nisan’da yeni bir rekora imza atan Bitcoin’in yaşadığı düzeltme birçok analist için endişe yaratacak bir hamle değil.

Peki, Bitcoin’de önemi seviyeler nereler?

Bitcoin Fiyatı Güncel Durum

Yazının yayına hazırlandığı an itibari ile 54.289 dolardan işlem gören lider kripto para birimi 14 Nisan’da kaydettiği 64.918 dolarlık rekorun ardından düzeltmeye geçti ve fiyat 51.680 dolara kadar geriledi.

51.680 dolardan sonra oldukça volatil bir tablo çizmeye başlayan Bitcoin’e bağlı olarak altcoin’lerde de benzer hamleler görüldü. Örneğin; piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan EThereum (ETH) da Bitcoin ile birlikte 1.945 dolar bandına kadar geri çekildi.

Bu noktada birçok tecrübeli analist aslında bu düzeltme hareketlerinin geçmişte yaşanan düzeltmelerden daha küçük olduğu ve herhangi bir paniğe gerek olmadığı konusunda hemfikir. Eğer geçmişte yaşanan düzeltmeler yaşanacak olursa ise Bitcoin’in 42.000 dolara kadar düşmesi söz konusu olabilir.

Bitcoin Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoinde ilk güçlü diren 55.000 dolar seviyesinde bulunuyor. 55.000 doların üzerinde ise 55.400 doların kilit direnç seviyesi olarak görüldüğü ifade ediliyor.

55.000 dolarlık seviyenin güçlü bir şekilde geçilmesi ise 58.000 dolarlık seviyenin ve ardından 60.000 dolarlık psikolojik seviyenin tekrar test edilmesini sağlayabilir. Bunlara ek olarak analistler 57.500 doların yeni ralli için tetikleyici seviye olduğunu da belirtiyor.

Aşağı yönlü bir harekette ise öncelikle 54.000 doların ve ardından 53.500 doların destek olarak görüleceği yönünde analizler bulunuyor. 53.500 doların kaybı 51.00 dolarlık düşük seviyenin tekrar test edilmesine sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Rusya, Dijital Ruble Planlarına Hız Verdi!

İlgili Haberler