Piyasada Neler Oluyor: YFI Büyük Düştü, ETH ve XRP Geriledi!

İlayda Peker

Son günler kripto para birimleri için gerçekten çok ilginç ve volatil geçiyor. Bitcoin’in 13.850 dolara kadar yükselen fiyatına altcoin’ler ilk başlarda tepki vermedi. Ancak sonrasında yaşanan yükseliş hamleleri de Bitcoin’in (BTC) düşüşü ile birlikte çok kısa sürdü.

YFI Çok Sert Düştü

Bugün tüm piyasada bir geri çekilme dalgası yaşanırken 2020’nin en çok kazandıran DeFi token’ı yearn.finance (YFI) bugün en sert düşen kripto para birimlerinden biri oldu. Ayrıca bu haftaki düşüşün %39’a ulaşması da YFI’da kayıpların devam edeceğini bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Bunlara ek olarak 2 Eylül’de 44.026 dolara yükseldikten sonra, Yearn Finance token’ı yüzde 78.19 oranında düştü ve sadece bugünkü işlemlerde 9.600 dolara kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada toparlanan ve 11.143 dolara yükselen YFI ile ilgili karışık sinyaller alındığı düşünülüyor.

Altcoin’lerdeki Düşüş

YFI’nın yanı sıra diğer altcoin’lerde de büyük düşüşler gözlemlendi. Örneğin; son zamanların popüler kripto paralarından olan Filecoin (FIL) %8’in üzerinde düşüş yaşarken, yine son zamanların popüler DeFi token’ı UniSwap (UNI) %9 gibi gözle görülür bir geri çekilme yaşadı.

İlk onda yer alan kripto para birimlerine bakıldığında ise lider kripto para birimi Bitcoin’in sabah saatlerinde yaşadığı geri çekilmeden sonra toparlanmaya başladığı görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 13.343 dolardan işlem gören BTC sabah saatlerinde 13.00 dolar sınırına kadar geriledi.

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto olan Ethereum (ETH) %1,62 ve üçüncü en büyük altcoin olan Ripple (XRP) %2,37 dolar gibi düşüşler yaşadı.

Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin’in kendisini toparlaması ile altcoin’lerdeki düşüşün de yavaşladığı görülüyor. Ancak BTC’nin tekrar bir düzeltme yapması ya da düşüşe geçmesi altcoin’lerde daha büyük kayıplaın yaşanmasına da sebep olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Hakimiyeti Önümüzdeki 2 Yıl İle İlgili İpuçları Veriyor

Sonraki Haber

Rusya’nın En Büyük Bankalarından Biri, İsviçre’de Kripto İşlemlerine Başlıyor

İlgili Haberler