Piyasada Katliam Var: Bitcoin 8.000 Doların Altını Gördü!

İlayda Peker

Kripto para piyasalarında dün düşüşler yaşanmaya başladı. Ancak yeni haftaya başladığımız bugün de Asya piyasalarının da açılmasıyla kripto para piyasasında adeta katliam yaşanıyor. Dün 9.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatı yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 7.800 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ancak fiyat bugün 7.760 dolara kadar geriledi. Düşüşün devam edip etmeyeceği ise asıl merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

BTC 8.000’in Altında

Lider kripto para birimi Bitcoin, deyim yerindeyse bu sabah adeta çakıldı ve serbest düşüşe geçti. Bitcoin öncelikle 8.750 dolarlık destek seviyesini, sonra 8.400 ve son olarak da 8.200 dolarlık destek seviyesini kırdı ve düşüş eğilimine geçti. Bunun beraber bu düşüş grafiği çizilirken Bitcoin 100 günlük hareketli ortalamanın da altında işlem görüyordu.

Öte yandan teknik göstergeleri yorumlayan analistler Bitcoin’in 7.800 sınırının altını görmesini daha düşük seviyelerin görülebileceği şeklinde yorumluyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Bitcoin 7.400 seviyesi ile 6.500 dolar seviyesi arasında işlem görebilir.

Bununla beraber mevcut fiyat hareketleri 8.200 dolar ile 8.000 dolar sınırında çok ciddi bir satış baskısı olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla fiyatın daha düşük seviyeleri görmesine muhtemel gözüyle bakılıyor.

Diğer Kriptolar

Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto paralar da çok ciddi düşüşler sergiliyor. Piyasa hacmi bakımından ilk 50’de yer alan kripto paraların neredeyse tamamının %10’unun üzerinde değer kaybı yaşadığı görülüyor. Örneğin, Bitcoin Cash (BCH) %15’in, Litecoin (LTC) %16’nın ve Binance Coin %13’ün üzerinde düşüş yaşadı. Dolayısıyla tüm kripto para piyasasının değerinde de düşüş yaşandı. Dün 251 milyar seviyesinde olan toplam kripto para piyasası hacmi yazının yayına hazırlandığı sırada 224 milyar seviyesinde bulunuyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
BitCash BITC Nedir

BitCash Nedir?

Sonraki Haber

Nobel Ödüllü Ekonomist: “BTC Riskli Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı”

İlgili Haberler