Piyasada Artışlar Sürüyor, Bitcoin’in Bir Sonraki Hedefi Ne?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) her ne kadar şu anda 6.460 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da bu sabah saatlerinde 6.599 dolara kadar fiyatını yükseltmeye başardı. Bitcoin’in yanı sıra dün koronavirüs salgınından ciddi şekilde etkilenen geleneksel piyasalarda da artışlar yaşandı. S&P 500 %3.35 artış sergilerken Dow %3.19 ve Nasdaq %3.62’lik artışlar kaydetti.

Düşüş Engellendi Mi?

Bitcoin fiyatı hafta sonu 6.000 doların altını gördüğünde daha büyük bir geri çekilmenin yaşanmaması için analistler Bitcoin’in, 6.200 dolarlık seviyenin üzerine yeniden çıkması ve burada kalması gerektiğini ifade etmişti. Dolayısıyla şu anki fiyat hareketleri düşüş eğilimini kırmış gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra Cointelegraph’ın haberine göre ünlü analist Michaël van de Poppe günün erken saatlerinde yaptığı açıklamalarda, fiyatın 6.200 doların üzerine çıkmasının 6.600 dolara kadar bir yükselişi sağlayabileceğini dile getirmişti. Ayrıca Poppe, yatırımcıların bugün VPVR göstergesindeki hacim boşluğu sebebiyle 6.250 dolar ile 6.590 dolar arasındaki fiyatlarla karşılaşabileceğini de eklemişti.

Öte yandan Poppe, 6.600 dolar seviyesinde çok ciddi bir dirençle karşılaşabileceğini ve bu seviyenin üzerine çıkma denemelerinin reddedilebileceğini de ifade etti. Analist konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

6.600 dolarlık alanın reddedildiği ve CME boşluğunun kapatıldığı anda, aşağı doğru daha fazla baskı oluşması bekleniyor.

Bir Sonraki Yüksek Seviye

Analistlere göre eğer 6.600 dolarlık direnç kırılırsa 6.900 dolara kadar rahat bir şekilde ilerlemeye kaydedilebilir. Sonrasında ise 7.200 dolarlık güçlü bir direnç noktası ile karşılaşabilir. 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar değerlendirildiğinde bu artışın sonrasında yatırımcılar 8.000 doları bir sonraki hedef olarak belirleyebilir.

Öte yandan piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan altcoin’ler de Bitcoin ile birlikte güzel kazançlar elde etti. Örneğin; Ethereum (ETH) %3.57, Bitcoin SV (BSV) %9.66 ve Binance Coin (BNB) %5.50 oranında artış kaydetti. Genel kripto para birimi piyasası ise yazının yayına hazırlandığı sırada 180.7 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 31/03/2020

Sonraki Haber

Binance İlk Defa Kore Piyasasına Adım Atmaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler