Piyasa Sakinleşti: Veriler Bitcoin (BTC) İçin Ne Söylüyor?

Piyasa Sakinleşti: Veriler Bitcoin (BTC) İçin Ne Söylüyor?

Bitcoin fiyatı nispeten olaysız bir Cuma günün ardından hafta sonuna sakin bir başlangıç yaptı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fırtınalı birkaç günün ardından 10.200 dolar ile 10.400 dolar arasında sakin bir tablo çiziyor.

Bitcoin Fiyatı

BTC geçtiğimiz hafta birkaç kez 10.000 doların altına geriledi. Ancak bu noktada güçlü bir destek oluştu ve fiyat her zaman 10.000 doların üzerine yeniden itildi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 10.373 dolardan işlem gören Bitcoin de bunu kanıtlıyor. Analistlere göre düşüşlerin ardından BTC bir konsolidasyon aşamasında bulunuyor.

Öte yandan analistlerin yaptığı açıklamalara göre grafikler, Bitcoin’deki satış baskısının yavaşladığını ve sakin bir döneme girildiğini gösteriyor. Bundan sonraki adımda ise yatırımcıların 10.500 doların üzerine çıkarak bir atılım bekledikleri ifade ediliyor. Yani yatırımcılar fiyatın artış ivmesini yeniden kazanması için bir sinyal bekliyor.

Buna ek olarak analistler, 10.500 doların geçilmesi halinde boğaların kontrolü ele almaya çalışacağını ve 10.500 ile 11.000 dolar arasındaki avantajdan faydalanmaya çalışacağını ifade ediyor. Ancak bu noktada BTC yeniden 11.300 dolara yükselmeden önce ciddi bir dirençle de karşılaşabilir.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin fiyatı kararlı bir şekilde konsolidasyon sürecinde ilerlerken altcoin’ler sadece bir hafta öncesinin güçlü destekleri olan kilit direnç seviyelerini test etmeye çalışıyor. Yearn.finance (YFI) %22,5 artışla 38,333 dolara yükselen ve bu sayede en iyi performans sergileyen token oldu. Öte yandan Binance Coin (BNB) %11.30 ve Ontology (ONT) %13.19 yükseldi.

Ayrıca CoinMarketCap verilerine göre, genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda yaklaşık olarak 334 milyar dolar ve Bitcoin’in hakimiyet endeksi şu anda yaklaşık olarak %56,8 seviyesinde.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.