Pirinç Adlı Lokanta Bitcoin Kabul Ediyor

Bitcoin Haber

Türkiye’de bitcoin kabul eden işletmelere yenileri eklenmeye devam ediyor. Nişantaşı’nda bulunan Pirinç adlı pilav lokantası da Türkiye’nin  ilk bitcoin kabul edenleri arasındaki yerini aldı.

 

hakan-arslan-pirinc-nisantasi-bitcoin
Pirinç Nişantaşı – Hakan Arslan

Pirinç Nişantaşı İşletmecisi Hakan Arslan önceleri medyada çıkan sansasyonel haberlerden duyduğu bitcoin’in aslında nasıl geleceği şekillendirecek bir teknoloji olduğunu yeni farketmiş ve işletmesinde bitcoin kabul etmeye karar vermiş. Şimdilik sadece mobil bir cüzdan kullanarak hesap ödemelerinde bitcoin kabul ediyor.

Herhangi bir alt veya üst limit de bulunmuyor ve bitcoin karşılığı Takascoin‘in günlük kuruna göre hesaplanıyor. Hem restoranda hem de paket servisinde bitcoin kabul ediliyor. Sorumuz üzerine arzu eden olursa İstanbul dışına bile bitcoin ile pilav gönderebileceğini söylüyor.

Ödeme olarak kabul ettiği bitcoin’leri TL’ye çevirmeyi de düşünmediğini ve BTC olarak saklamanın ileride kendisi için daha karlı olacağını düşündüğünü de ekliyor.

Türkiye’deki işletmeler Bitcoin ve kripto para kabul etmeye devam ediyor. Şehrinizde bitcoin ve kripto para kabul eden işletmelerin güncel listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Pirinç Nişantaşı
https://www.facebook.com/pages/Pirin%C3%A7/162207270631569?fref=ts
Büyük Çiftlik Sokak No: 6, Nişantaşı İstanbul – (Amerikan Hastanesi Arkası)
Tel : (212) 234 3777
Yandex Konum:bit.ly/pirinc-nisantasi
Foursquare : Pirinç Nişantaşı


Total
0
Shares
1 yorum
  1. Güzel ve doğal bir çekim olmuş emeğine sağlık. Bu heyecanını hep yüksek tut 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Hakkında Yapılan Akademik Çalışmalar ve Araştırmalar

Sonraki Haber

En İyi Bitcoin Ödeme Sistemleri

İlgili Haberler