Peter Schiff Yine İddialı: Bitcoin Satma Zamanı! 

Bitcoin Haber

Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para bugün derin kayıplarla işlem görüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, XRP, MATIC ve BNB dahil olmak üzere bazı en iyi kripto paraların tümü 24 saat içinde %5’ten fazla değer kaybetti. BTC 24 saat içinde %7,88’lik bir kayıp kaydederken, ETH %8,89 oranında düştü.

Schiff’in Yorumları

Haftalık fiyat kayıplarına bakıldığında, Bitcoin son 7 günde %10,88 değer kaybederken, Ethereum aynı zaman diliminde %10,94 değer kaybetti. BNB gibi diğer altcoinler 24 ve 7 günlük fiyat trendlerinde %6,62 ve %6,66 değer kaybetti.

Bu kayıplar bugün genel kripto piyasa değerini 900 Milyar $’ın altına düşürerek 890 Milyar $’da bıraktı. Piyasa kan kaybederken, sadık bir kripto eleştirmeni olan Peter Schiff yatırımcılara BTC satmalarını ve şimdi altın almalarını tavsiye ediyor.

Peter Schiff dün bir Twitter gönderisinde, daha fazla iflas vakasının sektörü vuracağını ve kripto kışını daha da derinleştireceğini öngördü.

Schiff’in yakın zamanda çökerek Bitcoin ve diğer kriptoları aşağı gönderen kripto dostu banka Silvergate’ten bahsetmesi dikkat çekicidir. Yatırımcılar Schiff’in analizini desteklemese de, son dönemdeki düşüş trendi Schiff’in iddialarını güçlendirebilir.

Ancak bu durumda bile bazı kripto meraklıları hala sektöre olan güçlü inançlarını koruyor. Örneğin, Peter’ın oğlu Spencer Schiff babasının gönderisine yanıt vererek blok zinciri şirketlerinin ve diğer kriptoların çökebileceğini, ancak Bitcoin‘in cankurtaran botu olacağını belirtti.

Başka bir Twitter kullanıcısı da Silvergate’in geçmişte kaldığına ilişkin referansına yanıt vererek bankasının geçmişte kalıp kalmadığını sordu.

ABD Verilerinin Etkisi

Bu arada, Peter Schiff’in yatırımcıları ellerindeki varlıkları satmaya çağırması ilk kez olmuyor. Tavsiyesi, piyasanın 2023 için ilk TÜFE verilerinin açıklanmasından korktuğu sırada geldi. Ancak, BTC düşmek yerine yükselerek 25.000 $’a ulaştı.

Makroların etkisine dayanarak, en son Çalışma ve İstatistik Bürosu’nun Tarım Dışı Bordrolar raporu kripto fiyatlarını etkiledi. Rapor, Amerika Birleşik Devletleri’nin geçen ay 205.000 tahminin üzerinde 311.000 iş eklediğini gösteriyor. BTC, Silvergate’in duyurusundan sonra düpedüz çöküşünden yavaş yavaş kazanıyor.

Silvergate bankasının çöküşü BTC fiyatına zarar vererek diğer kriptoları da etkiledi. Özellikle banka, şu anda iflas eden iki firma olan FTX ve Alameda Research ile olan bağlantısı nedeniyle düzenleyicilerle ilgili sorunlarla mücadele ediyor. Açıklamasında, 2022 kripto kışı ve bunun bulaşıcılığı da operasyonlara devam etme kabiliyetini etkiledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Yakım Oranı SHIB Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Sonraki Haber

SEC, VanEck Bitcoin Spot ETF’i Üçüncü Kez Reddetti

İlgili Haberler