Peter Schiff, Piyasaya Korku Pompalıyor: “Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolara Gerileyebilir”

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 43.200 dolar seviyelerinde keskin bir düşüşle 38.000 dolar bandına geriledi. Amiral geminin kısa süre içerisinde kaybı Bitcoin düşmanlarının gün yüzüne çıkmasına neden oldu.

Felaket Tellalı Schiff

BTC, şu an hala 38.800 dolar noktasında mücadele verirken Bitcoin düşmanı Peter Schiff, baş-omuz formasyonunun kırılması ile lider kripto varlığın fiyatında düşüş eğiliminin devamını bekliyor. Schiff’e göre Bitcoin grafiklerinde oluşan model, 30.000 dolarına altında bir hareketle sonuçlanabilir.

SchiffGold’un kurucusu ve Euro Pacific Capital CEO’su, ani Bitcoin fiyat düşüşünden prim kazanmak için Twitter’ı kullandı. Peter Schiff, 30.000 doların altındaki bir çifte tepe modeli ile Bitcoin fiyatının 10.000 doların altına düşeceğine inanıyor. Deneyimli isim, hisse senetlerindeki büyük düşüşe kıyasla altının bugüne kadar %18 düşen Bitcoin’den farklı olarak güvenilir bir değer feposu olarak kendini gösterdiğine inanıyor.

Peter Schiff, Twitter üzerinden Bitcoin’in 10 Kasım’da ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolarlık fiyattan %44 oranında düştüğünü hatırlattı. Lider Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı sırada 38.000 dolar seviyesindeki fiyat bandında işlem görüyor.

Bitcoin Performansı

Daha önce bildirildiği üzere Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 38.000 dolar ile dibe vurmasını bekledi. Bitcoin; S&P 500 ve altından hala daha yüksek getiri sağlıyor. Analitik veri sağlayıcısı Santiment’e göre  son zamanlarındaki düşüş ve bu yılın -%18’ine rağmen son beş yıldaki Bitcoin getirilerinin hala S&P 500’den neredeyse 48 kat ve altının ise 84.5 kat daha yüksek olduğunu belirtildi.

Aynı zamanda soğuk cüzdanlarda tutulan Bitcoin miktarı artıyor. Santiment verilerinde balinaların BTC varlıklarını agresif bir şekilde artırdığı görülüyor. Şu anda ajans tarafından sağlanan verilerde borsa dışı cüzdanlar 10 yıl öncesine göre 8.91 milyon dolardan daha fazla Bitcoin tutuyor. Ayrıca soğuk cüzdanlarda tutulan toplam Bitcoin miktarı ilk kez 17 milyon coin’i aşmak üzere. Bu miktar ise amiral geminin dolaşımdaki arzının neredeyse tamamı. CMC verilerine göre şu anda dolaşım 18.935.862 BTC bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü İle Büyük Oranda Likidasyonlar Yaşandı!

Sonraki Haber

El Salvador Şimdide Bitcoin’i Kredilerde Kullanacak!

İlgili Haberler