Peter Schiff: “Petrolün Aksine BTC Düşerse %100’ünü Kaybeder”

İlayda Peker

Tanınmış Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu Peter Schiff, dünkü ham petrol vadeli işlem fiyatının düşmesi hakkında Twitter üzerinden bazı yorumlar ve açıklamalar yaptı. Bitcoin destekçilerini yeniden eleştiren Schiff, petrolün sıfırın altına düşmesinin karşısında Bitcoin’in bunu yapamayacağını ifade etti. Schiff’e göre Bitcoin’in yapabileceği en iyi şey %100 düşmek…

Bitcoin ve Petrol

Kripto topluluğunda sürekli bir Bitcoin eleştirmeni olarak bilinen Peter Schiff, ne olursa olsun Bitcoin’i eleştirmeye devam ediyor. Dün petrol fiyatlarının sıfırın altına düşmesinin ardından Schiff aslında ironik bir şekilde Bitcoin’in asla böyle bir şey yapamayacağını yani Bitcoin’in sıfırın altına düşmeyeceğini dile getirdi.

Peter Schiff’e göre eğer Bitcoin’in kaybedebileceği şey, değerinin tamamını kaybetmek olur. Yani Bitcoin eğer %100 kayıp yaşarsa bir daha var olamaz. Bu da Schiff’e göre, satın almamak için bir başka bir neden…

Bitcoin’in Geleceği

Anthony Pompliano‘nun ev sahipliğini yaptığı “Off the Chain” podcast’in son bölümünde Peter Schiff yeniden Bitcoin’e tonlarca eleştiri yaptı. Schiff’e göre Bitcoin’in ömrünün ne kadar olacağını kimse bilmediği için finansal kriz sırasında da nasıl davrandığı belirlenemiyor. Dolayısıyla altın savunucusu, 2008 yılında piyasaya sürülen ve henüz 12 yıldır hayatta olan Bitcoin’in uzun vadeli hareketleri ile ilgili net tahminler yapılmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.

Yine de Schiff, Bitcoin’in önümüzdeki iki veya üç yıl içinde başarılı olabileceğini itiraf etti. Ancak daha sonra muhtemelen değerini tamamen kaybedeceğini dile getirdi.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 21/04/2020

Sonraki Haber

“DAI Stablecoin Hakimiyeti Nedeniyle De-Fi Ekosistemi Tehlikede”

İlgili Haberler