Peter Schiff Bitcoin’le Alışveriş Yapılamayacağını Düşünüyor

Peter Schiff Bitcoin’le Alışveriş Yapılamayacağını Düşünüyor

Kripto para ekosisteminde bir altın savunucusu ve Bitcoin eleştirmeni olarak tanıdığımız Peter Schiff, Amerika başkanlık seçimleri ile ilgili paylaştığı bir tweet gönderisinde FED’in parasal genişleme politikasının bir felaket olacağını ifade etti. Schiff, bu gönderilerin yorumlarında takipçilerinden gelen Bitcoin’in bir çıkış yolu olarak görülebileceği ile ilgili sözlerin üzerine Bitcoin’i de eleştirdi.

“BTC İle Alışveriş Yapamazsınız”

Schiff’in yakın gelecekte gerçekleşeceğini tahmin ettiği öngörülerden bahsetmesinin ana nedeni, mevcut işsizlik oranının toplamda yüzde 14,7’ye ulaşmış olmasıydı. Bu oran da şu anda işsizlerin sayısının 34 milyona ulaştığını gösteriyor ki bu rakam 1929-1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran‘dan çok daha fazla…

Bu duruma bir çözüm olarak FED para basmaya ve ABD vatandaşlarına karşılıksız para dağıtmaya başladı. İhtiyacı olan ve belli kriterleri karşılayan her vatandaşa 1.200 dolarlık bir çek gönderildi ve dolayısıyla piyasa 6 trilyon dolarlık bir para gönderilmiş oldu.

Tüm bu durumları göz önünde bulunduran bir Twitter kullanıcısı, bahsi geçen durumdan çıkış yolunun Bitcoin olduğunu ve nakit kullanımının bu şekilde azalabileceğini dile getirdi. Bunun üzerine Schiff, öncelikle bir şeyler alabilmek için BTC’leri USD’ye dönüştürmek gerektiğini ifade etti. Yani Schiff’e göre Bitcoin ile gerçek hayatta hiçbir şey satın alınamaz. Ancak ünlü isim insanların BTC’lerini altına dönüştürebileceklerini belirtti…

Schiff konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto ile ödeme, insanların Bitcoin’lerinden kurtulmasını ve altın almasını kolaylaştırmak için bir pazarlama hilesi. Bitcoin ile ödeme yapmıyorlar. Önce Bitcoin’lerini satıyorlar, sonra satıştan aldıkları dolarları kullanarak ödeme yapıyorlar. Bitcoin ile bir şeyler satın alabilmeniz bir yalan.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.