Peter Schiff, Bitcoin Yatırımcılarını Küçümsedi

İlayda Peker

Bitcoin hakkındaki olumsuz yorumlarıyla tanıdığımız Peter Schiff, BTC’nin son fiyat hareketlerinin ardından kripto para yatırımcıları ile bir nevi dalga geçti ve küçümsedi.

“Bitcoin Altından Değersiz”

25 Şubat’ta paylaştığı bir dizi tweet’te altın destekçisi olan Schiff, Bitcoin’in volatilitesinin Bitcoin’i altından daha değersiz yaptığını ifade etti.

BTC / USD işlem çifti hafta sonundan bu yana önemli satış baskısı gördü ve son üç gün içinde yaklaşık 1.000 dolar kaybetti. Bunun üzerine Schiff yaptığı yorumlarda şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin destekçileri, Bitcoin’in güvenli bir sığınak ve değer deposu olarak altından üstün olduğunu kanıtladığını iddia ediyor. Bu saçmalık. Bitcoin, P.T Barnum’dan başka bir şeyi kanıtlayamadı. Her dakika ortaya çıkan bir enayi var ve birçoğunun Bitcoin’i var.

Aslında Schiff’in de bir miktar Bitcoin’i olduğunu biliyoruz. Ancak Schiff’in bu konu hakkındaki saygınlığı cüzdanların temel kullanımının anlaşılamaması dolayısıyla gölgelenmiş oldu.  Daha önce de ortaya çıkan haberlere göre Schiff cüzdan anahtarlarını karıştırmış ve Bitcoin’lerini kaybettiğini iddia etmişti ve bu sebeple Blockchain’e güvenmediğini ifade etti. Ancak en sonunda Schiff şifreleri karıştırdığını itiraf etti.

Bununla birlikte Schiff bir kez daha altının üstün bir yatırım olduğuna ve Bitcoin‘in altının dijital eşdeğerinden uzak olduğuna ikna olmuş durumda.

Öte yandan Schiff’in bu sözleri sarf etmesinin sebebi Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun CNN’de yaptığı açıklamalar oldu. Pompliano yaptığı açıklamalarda,  Bitcoin’i, altın, hisse senetleri ve diğer geleneksel varlıklara kıyasla olaylara farklı tepki verdiği için yatırımcıların kullandığı “ilişkisiz bir varlık” olarak nitelendirdi.

Pompliano açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Servetini koruduğu ya da arttırdığı sürece, bu korelasyonsuzluk Bitcoin’i güvenli bir sığınak varlığı haline getiriyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Pompliano: “Buffet Teknoloji Tavsiyesi Vermemeli”

Sonraki Haber

Günümüz Koşullarında Herkesin Varlıklarının %1’i BTC’de Mi olmalı?

İlgili Haberler