Peter Brandt: “Bitcoin Hikayesine İnanıyorum”

İlayda Peker

1970’lerden beri emtia yatırım işinde olan deneyimli tüccar Peter Brandt Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada hala Bitcoin (BTC) hikayesine inandığını dile getirdi. Ancak Brandt bunu sorguladığını çünkü fikirlerinin doğruluğuna kesin olarak inanan çok fazla insan olduğunu ifade ediyor.

Boğaların Temizlenmesi

U.Today’in haberine göre tecrübeli yatırımcı, boğaların başka bir Bitcoin (BTC) rallisinden önce Twitter’dan temizlenmesi gerektiğini ifade etti. Böyle bir durumda Brandt’a göre BTC neredeyse hiç kimse beklemediği bir anda 50.000 dolara fırlayabilir.

Bu anlatı tam olarak 12 Mart’ta BTC’nin neredeyse yüzde 50 çöküş yaşadığında gerçekleşti. Ancak Brandt’ın kendisi, lider kripto para biriminin tamamen sıfıra inebileceğini tahmin ederek ayı piyasası sinyalleri verdi.

Tüm boğaların temizlenmesinden bu yana Brandt Bitcoin’in hedge olduğunu savunanlar arasında yer alıyor. Ayrıca Brandt Bitcoin madencilik ödülü yarılanması ile ilgili fiyat artış argümanını reddetmek ile birlikte bir boğa piyasası yaşanacağına da inanmıyor.

Bitcoin’in Değeri

Bitcoin bir kimlik krizinin ortasındayken, Brandt’ın kafa karışıklığı aslında endişeye neden olmamalı. 2019 sonundan beri yaşadığımız koronavirüs salgını her şeyin değerinin tartışılmasına yol açtı. Buna tabii ki Bitcoin’in güvenli liman argümanı da dahil oldu.

Ancak Adamant Capital’den Tuur Demeester, Brandt’ın Bitcoin’e olan inancını yeniden hayat geçirmesine yardım etmiş görünüyor. Telefon görüşmelerinin ayrıntıları açıklanmadığı halde Brandt, Demeester’a para biriminin değer olgusunu anlamasına yardımcı olduğu için teşekkür etti.

Öte yandan Brandt’ın 19 gün içinde gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması hakkındaki şüpheciliğini değiştirip değiştirmeyeceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Her Şeye Hazırlıklı Olun: BTC 20 Günde 20.000 Doları Görebilir

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 22/04/2020

İlgili Haberler