Pepe (PEPE) Piyasa Değeri Fırladı: 1 Milyar Dolara Yaklaştı! 

Bitcoin Haber

CoinGecko’nun verilerine göre, meme’lerden esinlenen kripto para birimi Pepe (PEPE), dikkat çekici bir artışla piyasa değerinin 1 milyar dolara doğru yükseldiğini gördü. 

PEPE Dikkat Çekiyor! 

Meme coin son 24 saat içinde %78 daha yükseldi. Pepe’nin 24 saatlik işlem hacmi şu anda 610 milyon doları aşmış durumda.  

Ünlü internet meme karakteri Kurbağa Pepe ile bağlantılı olan dijital para birimi, meme coin arenasında kendisini Shiba Inu (SHIB) gibi rakiplere bile kafa tutan zorlu bir rakip olarak konumlandırdı.  

Pepe’nin piyasa değeri ve işlem hacmindeki ani yükseliş, büyük kripto para borsalarından biri olan BitMEX’te yakın zamanda listelenmesine bağlanabilir. Listeleme, kullanıcıların Pepe’yi ABD doları ve Tether’e karşı 50x’e kadar kaldıraçla alıp satmasına olanak tanıyor.  

Bu gelişme, dijital varlığın 24 saatlik işlem hacminin uzun süredir devam eden Dogecoin‘in (DOGE) işlem hacmini aştığı son popülerlik artışını takip ediyor. Pepe ayrıca OKX, MEXC Global, Huobi ve Gate.io gibi diğer önemli borsalarda da mevcuttur. 

Pepe’nin BitMEX ve diğer önde gelen borsalarda listelenmesinin yalnızca varlığı doğrulamakla kalmayıp potansiyel olarak daha fazla tüccarın ilgisini çektiğini belirtmek gerekir. Yine de, Pepe öncelikle spekülatif bir araç olarak hizmet veriyor ve son 24 saat içinde %15’lik bir düşüş yaşadı.  

Pepe Yorumları 

Daha önce ortaya çıktığı üzere, ‘SmartMoney’ olarak adlandırılan önemli bir yatırımcı, Shiba Inu ile birlikte meme coin’den önemli kazançlar elde ederek bu dijital varlığın spekülatif doğasının altını çizdi.  

Pepe’nin yükselen piyasa değeri ve işlem hacmi önemli getiri potansiyeline işaret ederken, piyasa manipülasyonuna ilişkin endişeleri de beraberinde getiriyor. Yatırımcıların bu son derece değişken, meme’lerden esinlenen kripto paralara yatırım yaparken dikkatli ve özenli davranmaları önemlidir. 

Pepe’nin meteorik yükselişi dikkat çekici olmakla birlikte, kripto para piyasasının öngörülemez ve spekülatif doğasının altını çizmektedir. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Axie Infinity (AXS), DigiToads (TOADS) ve Polygon (MATIC) 2023 Yorumları 

Sonraki Haber

Binance, Bitcoin ‘Çıkışlarının’ Dahili Cüzdan Hareketleri Olduğunu Söylüyor  

İlgili Haberler