PayU Türkiye Bitcoin Açılımı

Bitcoin Haber

Türkiye’de birçok büyük e-ticaret sitesinin sanal pos altyapısını sağlayan PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer dün akşam Twitter üzerinden paylaştığı mesajında bitcoin konusunda ciddi düşündüklerini yazdı.

PayU Türkiye

Emre Güzer‘e bitcoin hakkında planlarını sorduk. PayU Türkiye üst yönetiminin Bitcoinhaber ile paylaştığı düşünceleri ve bitcoin yol haritası şöyle:

  • Çalışmalar şu an gizli tutulmakla birlikte, sanal pos kullanıcılarına bitcoin’le ödeme hizmeti sunmanın ötesinde bir çalışma.
  • Bitcoin’in gidişatından oldukça memnunum. Kurdaki dalgalanmaların azalmasını müteakip – ki burada devletler arası regülasyonlar önemli bir yer tutuyor – daha sıklıkla tercih edilen bir ödeme aracı olacağını düşünüyorum. Uzun vadede ise Bitcoin’in devletler tarafından regülasyonlar ile kontrol altında tutulacağını, takibinin yapılabileceğini öngörüyorum. Bunun için epey bir zaman var önümüzde.
  • Bitcoin’in önündeki en büyük engel, kaçakçılık, kara para aklama vb konularda herkes tarafından bir kaçış noktası olarak görülmesi. Bu algıyı değiştirmek için de zamana ihtiyacımız var.
  • Türkiye’de Bitcoin kullanımı istenilen / beklenen seviyelerde değil. Henüz kullanım alanı kısıtlı birkaç sektörde Bitcoin’le ödeme kabul edilebiliyor.
Epeydir soruluyor bu soru bana; BitCoin’le ilgili epey ciddi düşündüğümüz doğrudur.

— Y.Emre GÜZER (@emreguzer) 20 Mayıs 2015

Bu mesajdan 2 hafta sonra, 2 Haziran 2015’de Ankara’da düzenlenen e-ticaret seminerinde yaptığı konuşmasında Emre Güzer: “Yakın zamanda Napster olarak bir bitcoin satın almamız olacak” şeklinde bir açıklama yaptı.
#eticaretSem @PayU_TR Ülke Müdürü @emreguzer :”Naspers olarak yakın zamanda bir bitcoin satın almamız olacak”

— Business Ankara (@BusinessAnkara) 2 Haziran 2015


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Kabul Eden Dövmeci Paul’s Tattoo Lounge

Sonraki Haber

Bitcoin Pizza Günü: Milyon Dolarlık Pizza Siparişi Kutlanıyor

İlgili Haberler