PayPal Söylentileri Bitcoin’i 12.000 Dolara Çıkartabilir

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

PayPal ve Venmo kullanıcılarının doğrudan kripto paralar alıp satabilmesi ile ilgili ortaya çıkan iddialar, sosyal medyayı kasıp kavurarak Bitcoin fiyatında hızlı bir hareketlenmeye neden oldu. BTCUSD 22 Haziran günü, gün içinde %4.35 yükselme ile 9689 dolardan işlem gördü. Online ödeme devi PayPal’dan henüz bu konuyla ilgili kesin bir haber gelmedi fakat pek çok yatırımcıda farklı görüşler oluştu bile. Eğer BTCUSD 9600 dolar direncini kırabilirse, Bitcoin’in 12000 doları aşma olasılığı olabilir.

BTCUSD, PayPal kripto söylentileri arasında gün içinde %4.5 kazanç elde etti, PrimeBit WebTrader

PayPal, 200 ülkede 325 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en önde gelen çevrimiçi ödeme sağlayıcısı. Amazon, eBay ve diğer perakendecilerden yapılan alışverişler için kullanıcıların çevrimiçi ödeme yapmalarını sağlayan PayPal, aynı zamanda dünya çapında kendi hesapları ile desteklenen banka hesapları arasında para transferi yapılmasına da olanak veriyor.

PayPal yakın dönemde kripto ve blockchain uzmanı işe almak üzere iki tane iş ilanı yayınladı. Bu ilanlardan biri, PayPal hizmetleri için önemli kripto ürünlerini ve özelliklerini tasarlamak, geliştirmek ve sürdürmekle görevli olacak olan Teknik Lider ve Kripto Mühendisi.

Diğeri ise yeni gelişen blockchain teknolojilerine odaklanan Stratejik Teknoloji Etkinleştirme ekibinin bir parçası olmak üzere bir Blockchain Araştırma Mühendisi. PayPal ayrıca bu yılın başlarında sekiz mühendislik pozisyonu için iş ilanı da yayınlamıştı.  

Haberler eğer doğruysa, PayPal’ın bu hamlesi kripto kitlesinin benimsenmesi için önemli bir gelişme olabilir. Ancak bundan herkesin memnun olmadığı da bir gerçek. Sonuçta Bitcoin herhangi bir finansal kurumun müdahalesi olmadan doğrudan para göndermenin bir yolu olarak biliniyor. Ayrıca, PayPal’ın kriptolarla ilişkisinin de geçmişte pek iyi olduğu söylenemez. İki yıl önce, PayPal CEO’su Bill Harris “Bitcoin’in hiçbir değeri yok” diyerek bir sahtekarlık olduğunu belirtmişti.

Yıl başından itibaren Bitcoin günlük grafiği, PrimeBit WebTrader

BTCUSD, geçtiğimiz Mart ayındaki en düşük seviyesi olan 4.804 dolardan, %98 artış ile yükseldi. Koronavirüs dalgalarından oluşan korku ile hisseler boğuşurken ve çeşitli piyasalardaki talepler azalırken, Bitcoin yatırımcıları çekmeye devam ediyor.

PayPal’ın görünürdeki olası kripto servisi, insanların para transferlerine nasıl yaklaştıkları konusunda büyük bir etki sahibi olacaktır. Kullanıcıların doğrudan kripto alım ve satımı yapabileceği bir PayPal hizmetinin önümüzdeki 3 aya kadar kullanılabilir olabileceğini söyleyen bir kaynak bile mevcut. Bu, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’e olan ilgiyi yeniden tutuşturabilir

Bitcoin sözleşmeleri ile PrimeBit’de işlem yapabilirsiniz. PrimeBit, 200 kata kadar kaldıraçla kalıcı sözleşmeler sunan ilk P2P Bitcoin tabanlı borsadır. Düşük ve şeffaf komisyonların avantajlarını yakalamak ve rekabetçi ortaklık programı ile kazancınızı katlamak için, ücretsiz işlem hesabınızı bugün açın! 

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Hırsızlığı İle İlgili Rusya Şaşırtıcı Bir Karar Verdi!

Sonraki Haber

Dünyanın En Zengin İnsanı Tüm BTC’leri Satın Alabilir

İlgili Haberler