Paribu’da Güvenlik İhlali! Cüzdan Etkileşimleri Durduruldu!

İlayda Peker

2015 yılında kurulan ve hızla Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri haline gelen Paribu resmi Twitter ve web sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarla bir güvenlik ihlali tespit edildiğini duyurdu.

Paribu Hack’lendi Mi?

Borsanın resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamalara göre dün yani 19 Şubat’ta akşam saatlerinde bir güvenlik ihlali tespit edildi ve bu sebepler müşteri varlıklarının korunması amacıyla cüzdan etkileşimleri geçici olarak durduruldu. Bunun yanında yapılan açıklamalara göre güvenlik prosedürlerini derhal devreye sokan borsa duruma anında müdahale edildiği bilgisini paylaştı.

Paribu, güvenlik prosedürlerinin devrede olduğu zaman dilimi içinde kullanıcılarının herhangi bir aksaklık yaşanmaması için şu açıklamayı yaptı:

Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.

Konuyla ilgili açıklamayı bu sabah yapan Paribu bu gecikmenin sebebinin güvenlik prosedürleri olduğunu ifade ediyor. Borsa, tüm gelişmeleri kullanıcıları ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğini de yaptığı açıklamalarda belirtti.

Binance Sorunu

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’te de çeşitli kullanıcı sorunları yaşanmıştı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao, Binance’te yaşanan aksaklıkların sebebinin Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasıyla artan kullanıcı faaliyetlerin bağlamıştı.

Ardından borsa yaptığı bir açıklama ile tüm işlemleri durduğunu ve plansız bir bakıma girdiğini açıkladı Bu durum da yaşanan aksaklıkların ardından kullanıcıların gözün korkuttu ve “Binance’te neler oluyor?” sorusunun sorulmasına sebep oldu…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
Pirate Chain ARRR Nedir

Pirate Chain Coin Nedir?

Sonraki Haber

Tim Draper Hangi Ağa Katılmak İçin 1 Milyon Token Aldı?

İlgili Haberler